şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dash ile hiç bir ilgisi olmayan bir kriptopara. dsh sembolünü kullanmaktadır.

  dash: https://coinmarketcap.com/currencies/dash/
  dashcoin: https://coinmarketcap.com/…rencies/dashcoin/#charts
 • cryptonight algoritması temelli kripto para birimi ya da diğer adıyla cryptonote. algoritmasının doğası gereği asic miner gibi elektrik tüketim çılgını cihazlar kazamıyor. ancak 1-2k'lık ekran kartları ile kazılabiliyor.

  kazım hızı hash/saat ile ölçüldüğü için diğer algoritmalardaki gibi donanım ne ısınıyor ne de fanlar tam gaz çalışıyor. haliyle az enerji tüketimi oluyor. zaten cryptonight'ın felsefesinin çıkış noktası bu.

  kazmak için minergate en büyük havuzlardan biri. teknik bilgiye çok gerek yok, iyi bir işlemci ya da ekran kartı varsa grafik arayüzlü programını mac ya da windows'a kurup kazabiliyorsunuz. cryptonight para birimleri arasında o gün en çok kazandıranı da ekranında gösteriyor.
 • an itibariyle değeri 419 dolar ve bütün coinler arasındaki sıralaması 6. diğer altcoin'ler arasında değerlenmesi kesin gözüyle bakılan bir coin. alması zor olan bu zamanlarda yavaş yavaş kenara atayım diyorsanız coinpot hesabınıza doğrudan dash yatıran bir faucet çıktı. her 5 dakikada bir 2000 civarı dashtoshi toplayabileceğiniz (referral ve daily bonus sayesinde) site için buyrunuz: http://moondash.co.in/?ref=639396ea1757