şükela:  tümü | bugün
  • bir nevi otomatik form doldurma programı. şöyle bir zamanzingosu var; şifrelerinize veya doldurma verilerinize internet bağlantısına sahip olan her yerden ulaşabiliyormuşsunuz, bu durumun neresi avantaj bilemedim.
  • lastpass, keepass gibi rakipleri olan bulut şifre uygulaması.
  • şifrelerimi benden habersiz silen program, ulaşmak için paralı üye ol diyor şerefsizler..
  • bir numaralı şifre yöneticisi. şifrelerinizi bir tıkla değiştirebiliyor, bir sayfayı ziyaret ettiğinizde hiç şifre girmeden sizi otomatik olarak siteye sokuyor, herhangi bir şifrenizi değiştirmek istediğinizde kullanılan şifreyi otomatik olarak giriyor ve sizin belirlediğiniz kriterlere göre yeni bir şifre oluşturarak bilgisayarınızda bulunan veritabanını otomatik olarak güncelliyor. bütün platformlarda cloud servisi veriyor.

kaç yıldır internetteyim, bu kadar iyi bir şifre yöneticisi görmedim.
  • uzun süredir kullanıyorum, başlığına yazmamak olmaz. oldukça rahat ve güzel bir program. format atmak için korkuyordum tüm şifreleri uçacak gidecek diye. artık bunun yedeğini alıyorum saklıyorum. sonra çakıyorum formatı hop bunu yüklüyorum tüm şifreler yerinde. her siteye şak şak giriyorum. premium olmaya da gerek yok. yedeğinizi kendiniz alırsanız mis gibidir.
  • guvenilirligini merak ettigim program. lastpass bile hacklendi gecen sene. daha guvenli olacagiz diye donu gomlegi teslim etmeyelim sonra.
  • master password olarak passphrase desteklemiyor olmasıyla kalbimi kırdı. genel kurulum ve kaydolma aşaması sancılı geçti. "senkronizeli" fiyatı da aşırı pahalı. özetle beğenmedim. güvenlik skandalı yok ama lastpass'ten kullanışsız kalıyor.
  • ssg'nin izini lastpass entrylerinden bu yana sürüyorum. önce lastpass güvensiz demiş, sonra topu 1password'e atmış, o da kullanışsız demiş, oyunu dashlane yönünde kullandığını düşündüm entrysini okumadan önce ama beğenmemiş, gelmiş en son da keeper'a çakmış.

özetle: password güvenliği açısından ssg'yi memnun eden bir ürün yok bu dünyada. uyanıklık yapıp; güngörmüş adamdır, kafası çalışıyordur diye o ne kullanıyorsa ben de kullanayım dedim ama mamafih o da muvaffak olmuş değil kanımca.
  • bence en iyi şifre yöneticisi. lakin ki dolar anasının amı gibi olduğundan almaya korkar olduk. 5 yıllık alsak buna bağımlı hale gelsek 5 yıl sonra dolar daha da artarsa sıçarız. herşeye para harcamak istemiyorum ama şifreleri aklımda tutmaktan yoruldum
  • ucretsiz deneme surumu olmayan ve bir login'e birden fazla domain tanimlayamadiginiz parola yoneticisi. 5 yildan fazla suredir gelistirilen bir uygulamada boyle onemli bir eksikligin olmamasina insan hayret ediyor. ayrica mac uygulamasi arada sapitiyor ve tarayici eklentisi formlari (bkz: lastpass) kadar iyi tespit edemiyor.