şükela:  tümü | bugün
 • a) "doğa araştirmalari sporlari ve kurtarma derneği"

  989'dan beri faaliyetini sürdüren, gönüllülerden olusan, 17 agustos depremiden sonra üye sayisinda artis saglamis, bünyesinde antropolog, sosyolog ve biyolog gibi uzman bir kadroyu da barindiran olusum.

  faaliyetlerini üc ana baslik altinda toplamislar :

  i.doğa araştırmaları grubu
  ii.doğa sporları grubu
  iii.arama – kurtarma – yaşatma grubu

  (bkz: akut)

  b) "dogal afet sigortalari kurumu"

  devletin, yeni bir "vurgun" sahasi yaratmak amacli olusturdugu, hazine mustesarligina bagli, "zorunlu deprem sigortası"ni uygulatan kurum

  (bkz: ssk)
 • 4-7 temmuzda kastamonu ılgaz dağında keşif organizasyonu düzenliyor bu dask
 • http://www.dask.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.
 • doğada görüntü avcılığı fotoğraf yarışmasının (dask-dogay 2003) bu yıl ki etabını 17-19 mayıs tarihleri arasında kaş-antiphellosda gerçekleştirecek olan dernek.
 • hazinenin açtığı ihale sonucu 08.08.2005 tarihinden itibaren işletmecisi milli reasürans t.a.ş. iken garanti sigorta olarak değişmiş olan kurum. 27.09.2000 tarihinde milli reasürans dask işletmecisi olarak sistemi oluşturmaya başlamış ve oluşturduğu sistem gerek sigortacılık tekniği gerekse bilgi işlem altyapısı bakımından övgüler almıştır. sigortacılık alanında dünya üzerinde örnek gösterilebilecek bir oluşumdur.
 • web üzerinden eri$im hizmeti çalı$mıyor desek yeridir.. önümde 12 tane mü$terinin poliçesi var ve sabahtan beri girilemeyen sistem yüzünden kağıtlarla birbirimize gülümsüyoruz..**
 • sigorta yaptırabilmek için ödemeniz gereken prim miktarını teknolojik yollarla* öğrenememeniz için elinden geleni yapan kurum.
 • bugünkü hürriyet gazetesi'nin altıncı sayfasının yarısını kaplayan ilanın sahibi kurum.kocaman kırmızı bir zeminde önce elazığ depreminin acısının kendilerince de paylaşıldığını ifade eden bir cümle altında da kocaman karakterlerle şöyle bir yazı:

  'konutunda hasar oluşmuş 'zorunlu deprem sahibi sigortalılarımız aşağıdaki numaradan dask a hasar ihbarı yapabilirler.'

  bakın sayın abilerim. sizin gibi güzel insanlar sayesinde ben sinir hastası oldum. şuurum bozuldu _dengem kaydı. ömrümü yediniz.

  daha depremin ertesi sabahı bölgedeki evlerin ve de özellikle zarar gören/ yıkılan evlerin ( sayın başbakanınızın da ölümlere sebep olarak gösterdiği) 'kerpiç''den inşa edildiğinden 'zorunlu deprem sigortası poliçelerinin' olmadığını zaten ifade ettiniz. değil zorunlu sigorta o evlerde oturanlar gönüllü olaak sigorta yapmak isteselerdi 'kerpiç' den imal evlere sigorta yapamayacağınızın ( veya yapmayacağınızın ) altını da özellikle çizdiniz. yani yıkılan ve hasar gören evlerden hiç biri sizin sigortanızın altında değil. isteselerde olamazlardı. durum buyken ' çok cici sigortalılarımız lütfen şunu yapın koskocaman bir geyikten öte değil.

  'cici sigortalılarımız şeklinde başlayan cümleniz de ayrı bir konu. demek zarar gören sigortalılarınız lütfen size baş! vursunlar öyle mi? . devletiniz bile bufusu 200-300 arasında olan 3 (yazı ile üç) köyedeki ölü sayısını tam olarak tespit edememişken sizin bölgedeki sigortalılarınıza! başvurun çağrısı yapmanız şaşırtıcı değil. ancak deprem istanbulda değil beyler. minicik bir bölgede varsa sigortalınız bunu sizin bulmanız ve zor gününde sizin o insanların yanında olmanız beklenir. garabetler ülkesi olmayan tüm ülkelerde beklenen budur diyeyim de eksik kalmasın.

  iki cümleden oluşan yarım sayfa ilanınızda mantıklı tek bir taraf olmamasının dışında bu ilanı vermenizin altındaki olası başka sebepler ararayacak olursak durum daha da komik. bölgede sigortalınız yok, varsa da o sigortalılardan sizin haberiniz yok. hazır insanları deprem korkusu sarmışken bir şekilde daha fazla sigortalı kazanmak veya insanları 'zorunlu deprem sigorta' larını yaptırmaya teşvikse bu ilanın amacı tavsiyem kadronuzu iş bilen! sigortacılar haricinde bir kaçtane de halkla ilişkiler ve reklam uzmanı katmanız. yoksa işiniz zor valla.