şükela:  tümü | bugün
  • python veya r ile data science öğretmeyi vadeden online eğitim platformu.

tam şurada
  • hafta boyunca cyberweek nedeniyle premium üyelik için %50 'lik indirim yapmıştır. 300 $ olan üyeliği 90$'a alabilirsiniz. swirl'den de öğrenmeme rağmen r öğrenmek için faydalı bir platform. paraya kıyın alın derim. sanırım aynı indirim code school'da da var. hani diğer kod dillerine ilgilenenler olursa code.school'da janti bir platformdur.
  • r ile beraber python öğretse de r dilinin bir tık önde olduğu platformdur. zira r-fiddle isimli online r compiler ve rdocumentation isimli r help dökümanları ile r paketlerini barındıran siteler yine buradan çıkmıştır. cran.r-project sitesinde de aynıları olmasına rağmen rdocumentation çok daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, navigasyonu daha rahattır. ayrıca r dersleri python derslerinden sayıca ve çeşitçe çok üstündür.

ücret konusunda ise en önemli güzelliği ders bazında değil aylık üyelik bazında ücretlendirmedir. bir derse değil siteye üye olursunuz ve premiuma dahil de olsa bütün derslerin ilk chapterları ücretsizdir.

videolar, ardından örnekler, test soruları, proje gibi olaylarla sizi içine çeker ve günde bir ders tamamlayarak iyice öğrenebilirsiniz.
  • data science ve algorithmic trading amaçlı r ya da python öğrenmeye başlamak için benzersiz bir online eğitim hizmeti sunar. konu anlatımı videosunun hemen ardından siteye entegre edilmiş kodlama alıştırmaları ile iki programlama dilinin de temellerini öğrenebilirsiniz. kurs bitiminde elde edilen sertifikanın linkedin profiline eklenmesi de mümkün.

her bir konu başlığı için mutlaka bilmeniz gerekenler anlatılıyor. hani üniversitede dersin temeli verilir, ödevlerde ve projelerde daha zorları istenir ya onun gibi. bu iş yaparak-deneyerek-araştırarak öğrenilecek bir iş, o yüzden temeli en kompakt bir şekilde alıp üstüne koymak gerekli. şimdilik datacamp bunu en iyi sağlayan platform gibi gözüküyor. ayrıca buraya kadar okuyanlara bir hediye: buradaki linke tıklayarak 1 aylığına tam sürümüne ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

ekleme: şimdi fark ettim ki aylık premium üyeliğiniz sonlanınca aynı linkle üyeliğinizi bir ay daha uzatabiliyorsunuz. eğer meetup'ın coupon sayısı sınırlı değilse bu şekilde sonsuza kadar üyeliğiniz devam ediyor olabilir.