şükela:  tümü | bugün
  • python veya r ile data science öğretmeyi vadeden online eğitim platformu.

    tam şurada
  • hafta boyunca cyberweek nedeniyle premium üyelik için %50 'lik indirim yapmıştır. 300 $ olan üyeliği 90$'a alabilirsiniz. swirl'den de öğrenmeme rağmen r öğrenmek için faydalı bir platform. paraya kıyın alın derim. sanırım aynı indirim code school'da da var. hani diğer kod dillerine ilgilenenler olursa code.school'da janti bir platformdur.
  • r ile beraber python öğretse de r dilinin bir tık önde olduğu platformdur. zira r-fiddle isimli online r compiler ve rdocumentation isimli r help dökümanları ile r paketlerini barındıran siteler yine buradan çıkmıştır. cran.r-project sitesinde de aynıları olmasına rağmen rdocumentation çok daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, navigasyonu daha rahattır. ayrıca r dersleri python derslerinden sayıca ve çeşitçe çok üstündür.

    ücret konusunda ise en önemli güzelliği ders bazında değil aylık üyelik bazında ücretlendirmedir. bir derse değil siteye üye olursunuz ve premiuma dahil de olsa bütün derslerin ilk chapterları ücretsizdir.

    videolar, ardından örnekler, test soruları, proje gibi olaylarla sizi içine çeker ve günde bir ders tamamlayarak iyice öğrenebilirsiniz.