şükela:  tümü | bugün
  • bir notebook yedek parça şirketi.

notebook'umun kırılan paneline kadıköy'de bile 170 tl fiyat çektiler, burada 140 tl'ye buldum.

http://www.dataservis.net/ diye bir siteleri, perpa'da dükkanları var.

internetten alışveriş nasıldır bilemiyorum. ben gidip dükkandan aldım.

reklam gibi oldu farkındayım ama bugünkü alışverişimden şahsen memnun kaldım. reklamsa reklam anasını satayım, güleryüzlü ve ilgili bir şirket.
  • notebookdestek.com ve dataservis.net olmak üzere iki sitesi olan satış ve tamir yapan firma. notebook kırık ekran değişimi için başvurdum. inanılmaz hızlı ve kibarlardı. fiyat piyasanın altındaydı. ekranım biraz sarımtrak ama 4 yerinden darbe almış ekrandan sonra muhteşem geliyor.

bu arada çalışanlardan birinin doğum günüydü. mutlu yıllar dilerim -bi dilim pasta vermediniz ama neyse - bir arkadaşımın da aynı dertten muzdarip bilgisayarı için başvuracağız. umarım aynı performansla devam ederler
  • dolar üzeriden servis ücreti talep eden bir şirket.
  • 3 ay önce aldığım 2 laptop pilinden biri -biraz da bizim hatamızla belki- arıza yapınca faturam kayıp olmasına rağmen tereddütsüz değiştiren firma. neticede yaptığı olay yasal sorumluluğu yerine getirmek, fakat bunu bile yapmayan yerler olunca insan böyle firmaları el üstünde tutuyor.
  • 2011 macbook pro pilini piyasada dolaşan fiyatların aşağı yukarı yarısına kendilerinden temin edebileceğiniz firma.

ayrıca alım sürecinde kendileriyle 3-4 defa telefonla konuşmak durumunda kaldım, hiçbirinde telefonu ikinci kez dahi çaldırmadılar, oldukça nazik ve problem çözme odaklı davrandılar. alınan alt tarafı bir pil ama bu tarz ilgili insanlar görmeye o kadar muhtaç kalmışız ki söz konusu şirketler olunca.
  • bilgisayarımın tükenmiş bataryasını değiştirmek için muadil marka batarya ararken kendilerine denk geldim.

retro marka laptop bataryalara bakarken ilk başta yazıcıoğlu'ndaki çakal esnafa sordum, 100 lira fiyat çektiler. garantisi 6 ay ama garanti belgesi vermiyoruz, kartvizite kaşeleriz, fatura istersen de fiyat 120 liraya çıkar dediler.

neyse, biraz araştırdım. baktım, bu adamlar resmi ithalatçısıymış retro marka bataryaların. diğer herkes, bu adamlardan alıp üstüne kâr koyarak satıyor piyasada. durum böyle olunca kadıköy'de yazıcıoğlu'nun hemen yanındaki iş hanındaki satış ofislerine gittim. 24 ay garanti belgeli, resmi faturalı bataryayı 60 lira ödeyerek aldım çıktım.

1 haftadır kullanıyorum, 2,5 saat performans veriyor. orijinal batarya da (yenisi 350 lira) 3 saat dayanıyordu zaten. baya kârlı bir alışveriş oldu.

işin özeti, tükenmiş bir laptop bataryanız varsa ilk iş bu adamların sitesine girip bir bakın. gayet düzgün çalışıyorlar, şahsen ben çok memnun kaldım.