• kafa ayarı işkencesi sebebi ile 12 yasimda beni delirtip kablosundan savurarak yere çakmak sureti ile demonte ettiğim teybimsi işkence aleti commodore sahiplerinin bir çoğunun tik sahibi olmaları ya da metafiziğe kaymalarına sebebiyet vermiştir (kedi odada diye oyun çıkmıyor diyen arkadaşım vardı...)
  • tam olarak şöyle bir aygıttır.

yanda bulunan sayaca bakılarak oyunun kaydının başladığı yere alınır, yanlış hatırlamıyorsam shift ve run stop tuşlarına aynı anda basılır, ekranda beliren "press play on tape" yazısını takiben play tuşuna basılır. aynı müzik kasedi hızında oyun yüklenirken kardeşlerle ilk kim oynayacak muhabbeti yapılır, tuvalete gidilip gelinir, anneye akşam yemeğinde ne var diye sorulur.
  • bunu ters cevirip kaset kapagi uzerine yuz ustu yerlerstirmek suretiyle calismayan oyunlarin calisacagina dair bir hurafeye sahip olan cihaz. bizim cocuklugumuzda bizi de bir donem etkisi altina almisti.
  • kafa ayar programi çilesine rağmen ekonomik nedenlerle 1541 disc driver alamayan commodore 64 kullanıcılarına dost olmasını bilmiş donanım.
  • commodore 64'le verilen beyaz olaninin tam model ismi commodore 1530 cn datasette.
  • disket oncesi caglarin vazgecilmez storing device'i. ilk 64umu aldigimda bi oyunun yuklenmesine o kadar uzun zaman nasil dayanabiliyomusum simdi dusununce hayretler icinde kaliyorum. oyun cekme ugruna katledilen kasetlerde cabasi.
  • üzerinde "zeki müren", "emel sayin" vs yazili birçok oyun kasetimiz olmasina yardim ve yataklik etmis aygittir. ebeveynden asirisan bu kasetler, itina ile kötü emellerimize alet edilirdi.
hesabın var mı? giriş yap