şükela:  tümü | bugün
  • babaannemin yazlığı var kueucabük'te o kadar güzel ve huzur verici bir cennet ki benim için birkaç gün içinde tekrar döneceğim.
  • ilk gittiğimde emekli yeri dediğim ama 1 gün sonra aşık olduğum yer. hala o kadar güzel koyların varlığının olduğunu kabul edemiyorum. kips *
  • türkiyenin diğer sahilleri ile kıyaslayınca 1-2 tane ortalama üstü, güzel koyu var. palamutbükü vs.

onun dışında da bi boku yok.

yaz aylarında 2 milyon insan geliyor, otellerde haftalar öncesinden boş yer yok, yarak gibi pansiyonlar 5 yıldızlı otel fiyatı çekiyor ama yemek yemek isterseniz veya arkadaşlarla çıkıp bira yudumlayıp sohbet edelim derseniz doğru dürüst bir restoranı, pubı ve barı yok amk. siktiriboktan rakı balık mekanlarında bir kalamar tava’ya 80 tl verip, yerken yanınızdaki masadaki elemanla dirsekleriniz temas edecek kadar sıkış tokuş oturmak istiyorsanız hiç durmayın gidin.

ayrıca datça’yı överken kaş’a bodrum ve çeşmeye bok atanların da kafasına sıçayım.
  • kahve ve tatlı için en iyi adres, merkezdeki sardunya cafe.

sulu yemek icin zekeriya'nin sofrasi.

kebap-lahmacun için cafer'in yeri.

bira icin ben eski datça'daki nil'i tercih ediyorum ama bu benim şahsi romantizmim, tavsiyem değil.
  • datça ya gidecek zamanı bileceksiniz.
  • kinidosa gidip de güneşin batışını izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız derim

umarım daha fazla betonlaşmaz
  • 20 yıl geçsede çok değişmeyecek, değişimin tam karşısında sakin şehir... yerlisiyle oturup konuştuğunuzda badem ve zeytinyağı üzerine yeni yaklaşımlar duymak mümkün
  • çeşme'ye yapıldığı gibi bir otoyol döşenmedigi müddetçe bozulmayacaktır. çünkü uzaktır, yolu ne kadar düzeltilse ve genişletilse de gitmesi yine sabır ister. yalnız deniz değil ilave başka tadların da peşinde olanların yeridir. başkadır.
  • plaj seçimi için ilk defa gidecek bekarlar veya çocuksuz çifler bence yan yana olan palamutbükü, akvaryum koyu, kurubük üçlüsünden başlamalı. çocuklu aileler için ise hayıtbükü çok uygun bir yer. kurubük ve akvaryum koyunda tesis olamadığından şemsiye ve sandalyenizi mutlaka yanınızda getirin.
  • zekeriya sofrası adlı, bilumum istanbul oto sanayi tabldotçusundan daha kötü kalitede yemekleri olan mekanın bulunduğu güzel ilçemiz.

evinizde adam gibi yemek pişmediğini bu kadar da belli etmeyin yahu.