şükela:  tümü | bugün
 • başrollerini şener şen ve kemal sunal'ın oynadığı, komik ötesi bir film.
 • yonetmeni kartal tibet tir.
 • biraz anlatmak gerekirse:
  anadolunun sirin bir koyunde yasayan davaro ver hiyarto ailelerinin aralarinda kan davasi vardir.davarolardan memo nun tam evlenecegi gun babasinin katili olan hiyartolardan sulo hapisten cikip koye doner.dolayisiyla isler bombok olur.cunku toreye gore kan alinmadikca evlenmek yasaktir.
  lakin memo katil olmak istememektedir.suloyla bir dumen cevirip
  kan temzilendi ayagina yatarlar.bu sekilde bile katil pozisyonuna dusmus olan memo ,hapise goturulurken eskiya olan ilkokul arkadasi bekiro nun otobusu soymaya kalkmasiyla daga cikar ve ozgurlugune kavusur.sulo da bunlara takilir.sonra memo yu bir baskinda tekrar yakalarlar.ama memo bekiro nun tum arakladigi mallari koydugu yeri bilmektedir.bu yuzden sulo onu hapisten kacirir.ve beraberce gomuyu alirlar.ist te bir otelde kalirlarken
  sulo memoyu kandirarak paralari araklar ve sagda solda yemeye baslar.memo sulo yu yakalar ve agzini burnunu kirar.lakin bu sirada sulo nun oldugunu sanan aga sulonun karisini almaya calismaktadir.
  dolayisiyla sulo tekrar koye tuyer.memo da arkasindan gider.
  hepsi koy meydaninda aganin sozde dugununde biraraya gelirler.
  memo koylunun tum borcunu oder.sulo ya karisini geri verir.kan davasinin da anlamsizligini vurgulayan bir nutuk atar ve film mutlu sonla biter.
  sulonun alcakliklari ile birlikte kible-hortum karmasasiyla da yer etmis olan bu film gulmekten gebertirken ayni zamanda yanlisliklari duzelten bir kahraman ortaya cikararak halka mesajda vermektedir.
 • filmin müziği süperdir..
  (bkz: cahit berkay)
  (bkz: selvi boylum al yazmalım)
 • babamdan duyduğuma göre ilk çıtığında sinemalarda hasılat rekorları kırmış olan insan gülerken altına mı işermiş sorusuna kesin ve net bi cevap veren, hortum-kıble repliğiyle türk insanının kalbine taht kurmuş acayip komik türk filmi
 • kemal sunalin dağlarda olursem kabrime gelme istemem'i okumasi akillardan silinmez bir türlü. bu sahne sunalin tünediği kayanin bulunduğu tepenin yamacından çekilmiştir ve kamera netliği bile sağlayamamıştır ama olsun.
  ayrica retuk yuzunden bu film tv. de şimdilerde yayınlandığında konuşmaların yarısını duyamazsınız kesilmiştir zira genel ahlak ve çocuklarin zihinsel gelişimine ket vuran konuşmalardır bunlar.
 • (bkz: umit davaro)
 • uzun zamandır gösterilmeyerek kendini özleten, bugün 20.30'da kanal d'de gösterilecek film.
  şener şen (ayşen grudanın poposuna bakarak): üüüüüff malzemeye bak!
 • italya taraflarında birilerinin soyadı olsagerek.
  geçenlerde the count of monte cristo filminin üstyazılarında gördüm, tebessüm eyledim görünce tabii...
 • bugun aksam 20.30da kanal d'de oynayacak enfes film
hesabın var mı? giriş yap