şükela:  tümü | bugün
  • "gravedigger,
    when you dig my grave,
    could you make it shallow,
    so that i can feel the rain."

güzel sölemiş gavurun oğlu. hakkını yeme.
  • house m.d.'nin 3. sezon 15. bölümünde (half-wit) patrick obyedkov adlı bir piyanisti -kanımca gayet de güzel- canlandırmıştır.
  • oglak burcu erkegidir. bir sevgilisine tam 3 kere evlenme teklif edip ucuncusunde de red cevabi alinca simdiki esiyle evlenmistir.
  • (zamir, ingilizce) "helloween şarkısının live versiyonunu ben sahnede söylesem ardından aşağı tükürüp mikrofonu tekmeleyip sahne arkasına geçip viski şişemi alıp çeker binayı terkederdim" dedirten saygıdeğer müzik-performans sanatçısı
    ör: "dave matthewsim, dave matthewssin, dave matthews, hepimiz dave matthews olsak?" f. h. daglarca.
  • crash deyişini yidiğim, güzel insan.

ortaokuldayken migros'tan aldığım bi defterde müzik gruplarının fotoğrafları vardı, aşırı alakasız bir kolajdı. bu abimizin de dana kadar fotoğrafı vardı, o zamanlar anlam verememiştim. "kim la bu, insan vs vs'yi daha büyük yapar" demiştim. işte böyle ergen zamanlarımda kıymetini bilememişim, ama maymun gözünü açtı.
  • dinlemekten bıkmadığım, bıkamadığım bir ses, grup. bazen şarkıları art arda dinlersiniz de dinlersiniz bir süre sonra sıkılırsınız ya, işte bu adamda öyle olmuyor. her an her şekilde kendini dinletiyor. balık hafızalı olduğumdan hiçbir şarkı sözünü hatırlamıyorum, ama biliyorum bütün şarkılarında sanki bir söz gelip 2 dakika düşündürüyor adamı. sonra yudumla vodkanı, yüzünde ufak bir gülümseme olsun, ya da hüzün. ne bileyim ben. öyle de mutlu olunuyor tabi.

http://www.youtube.com/watch?v=bae6nf37bsi

(bkz: if only)
  • çok iyi bir müzisyendir. aynı zamanda house m.d. 'de konuk oyuncu olarak çok iyi bir piyanisti canlandırmıştır. aktörlüğü de gayet iyidir.
  • santana'nın 1999 tarihli supernatural albümündeki love of my life düeti, yıllardır dinlediğim en iyi şarkı sanırım. bu aralar en azından. sonlara doğru gitar solodaki aynı albümden smooth esintisine dikkat.
  • arada oyunculuklar yapıyomuş da haberimiz yokmuş. okadar senaryo arasından because of winn dixie'yi seçme sebebi, üçbuçuk yaşındaki ikiz kızlarının ilgisini çekiceğini düşünmesiymiş.. filmde çaldığı eski gitar da aslında kendi gitarıymış, gitarına makyaj yapmışlar. yine küçük kızlarını düşünerek yazdığı 'butterfly' şarkısını da filmde kullanmışlar ama soundtrack'e koymamışlar, üzülmüş. ben de kendi albümlerimden birine koyarım demiş.

(bkz: cici)
  • sesini duyunca çok acı çektiğini düşündüğünüz müzisyen .o kadar ki kendisini görünce şaşırsınız. böyle temiz yüzlü, göbekli, normal bir adam işte. amerika'dan hem bu kadar yetenekli hem bu kadar mütevazı birisi nasıl çıkıyor bilmem! some devil'deki "grey blue eyes" da çok güzel, "stand up" albümüne ise adapte olmaya çalışıyoruz.