şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın düz olduğunu savunan ve bunu tezleriyle destekleyen amerikalı yazar ve yapımcı. dünyanın düz olduğuyla alakalı birkaç adet film yapmıştır kendileri.

  bu da youtube videosu
 • gördüğüm en ışıltılı cilde sahip siyahi.

  enteresan gerçekten. istihzayı sevenler için söyleyeyim, sanki yüzüne nur inmiş hıristiyanlaştıkça. düz dünya hakkında teknolojik devrin öncü isimlerinden.
 • düz dünya videosunu izlemeye çalıştığım ama ilk dakikalarında " dünya yuvarlak olsa uçakların gittikleri yöne doğru sürekli burunlarının aşağı eğilmesi gerekirdi" gibi bir şey dediği anda devam etmediğim komplo teorisyeni.

  dünyadaki tüm pilotlar düz olduğunu biliyor, ama kimseye söylemiyor amk he.
 • ahmağın teki gelip zorla anlatmaya çalıştığında haberdar olduğum, insanların sağlıklı bilgi ile zırvayı ayrıştırma becerisindeki yetersizliği suistimal eden bir şarlatan.

  taktiği bir takım temel teknik bilgiler ile cümleye girip, gerisini tamamen safsata ile tamamlamaktan ibaret. bu soytarıyı dinleyip aktaran da bir doktor bu arada.

  - her şeye bir cevap veriyor ama çok ilginç. mesela bu jiroskop meselesini bir sürü pilota soruyor ama hiçbiri cevap veremiyor.
  + pilotları cevap veremezken gördünüz mü, yoksa kendisi mi "sordum cevap veremedi" diyor?
  - *cevab veremedi*

  neymiş ekvatorda neden kara varmış da, neden yıldızlar sabitmiş de bilmemne. ya ne jeolojiden, ne astrofizikten, sosyolojiden, hiçbir boktan anlamayan bir dangalak, ya da çok sağlam, kötü niyeli bir troll. ya da deli. başka açıklaması yok.

  neyse, hak ettiğinden fazla beyin gücümü kendisine ayırdığım bu entry'i, dave murphy'i bize itelemeye çalışan doktorun aldığı şahane ayarla bitireyim:

  - abi bütün dünya hükümetleri birleşti de insanlığı mı kandırıyorlar, kuzey kore bile mi bozmuyor?!
 • "dave murphy ile düz dünya" isimli videosunu izlerken, tam da "ciddiye almaya gerek yok" dicektim ki, bizim atiba'nın hemşehrisi olduğunu öğrendim ve vazgeçtim.

  adam belki de doğru söylüyor!

  atiba'nın yüzde sıfır nokta bilmem kaçlık pas hatası oluyor da hemşehrisinin o kadarcık hata payı olmasın mı?