şükela:  tümü | bugün
  • metallicadan atıldıktan sonra megadethi kuran ve ellefson ile birbirlerine yarmış bir grup olamazlarsa birbirlerine kelepçelenip atlayarak intihar edeceklerine dair yemin eden, politik olayları ve dünyayı yakından takip edip ona göre şarkı sözü yazan aşmış kişi.
  • bir de çok karizma bir hikayesini duymuştum ki ondan sonra iyice hayran oldum. bir ödül töreninde hangar18 ile ödüle layık görülür. sahneye çıkar, herkes ondan bir teşekkür konuşması beklerken sahnede önce hangar18 çalar ardından da metallicadayken bestelediği call of chutulu parçasını çalar. bu iki şarkı aslında birbirinin aynısıdır, sadece tempoları farklıdır. sonra da "işte siz müzikten bu kadar anlıyorsunuz!" diyip ödülü fırlatarak sahneden iner...
  • david ellefson ile ilk gurupları fallen angels ı kurmuş,sonrada "bu isim tutmadı hacı,başka bir isim bulmak lazım" diyerek megadeth i kuran,gitar partisyonlarını karmaşıklaştırdıkça karmaşıklaştırarak yazıp,kendinden başkasının(en azından 5-6 yıl gitar kasmış hiç kimsenin)çalmasına olanak bırakmamış),bu partisyonların bir çoğunu elde kalem kağıt yazmış,teorisi sağlam,kesinlikle bilidiğim en yetenekli ritm gitarist.
  • yaptığı vokal, kullandığı gitar tonları, yazdığı şarkılarla (özellikle lyricler) 80 leri "radyasyon var girmeyin ölürsünüz" tabelası kadar ( sarı üzerine siyah papatya ) kadar iyi toparlayabilmiş insan evladı...
  • (bkz: megadave)
  • "kolum giderek iyilesiyor... megadeth'in veya benim sonumu henuz duymadiniz..." diyerek icimize su serpen.. yasayan gitar efsanesi..
  • zamanında metal hammer dergisinin "bir punk mı yoksa bir dahi mi" sorusunu sorduğu, her ne kadar bu sorunun biraz uçtuğu gerçek olsa da, zamanı ve müzik yaptığı alan içinde gerçekten de diğer speed, trash vb. gruplarından çok daha kayda değer bir biçimde kendini sunduğu!? açıktır ...
  • justice in babasi ..
  • justis ve electra mustaine'in babası, pam mustaine'in kocası, ayrıca dahi, yaşayan efsane, süper insan, sevgi kelebeği, idol, o bilmese de hayatımdaki bir dolu şeyle yakınen ilişkisi olan insan. ailecek severek izliyoruz.
  • bu herifi her izleyişte, her dinleyişte, ona olan saygım 10'a katlanıyor.
    bu nasıl bir enerjidir, bu nasıl bir vokaldir ki kusulmadık nefret bırakmaz insanın içinde, bu nasıl bir dehalıktır ki en deli rifflerin üstüne en dehşet vokaller eklenir.

bilemiyorum.