• yarı finalde barcelona'ya 4 atan takımın futbolcusu. twitter'da takipçi sayısını artırmak için "türk hashtag'lerine yüklen" diye tavsiyeler almış. o da bu mükemmel fikirle takipçi sayısını artırmış. bu sayede daha ünlü olacakmış.
  • drogba ve sneijder'in oynadığı takımı takip ettiği için eleştirilen futbolcu. almanya'da bir sürü fenerbahçeli türk var ama adam webo, meireles ve sow'u takip etmek yerine mantıklı olanı seçmiş.
  • yıldızı austria wien'de parlamıştı... fazla geçmeden, daha 15 yaşındayken bavyera'nın devi tarafından kapıldı... bir sene genç takımda mücadele ettikten sonra bu yaz bayern münchen'in ikinci takımına yükselip mehmet scholl ile gerd müller'in öğrencisi oluverdi... başarılı performansını taçlandıran ise bu ay fransa karşısına a milli formayı sırtına geçirerek çıktığı dünya kupası grup eleme karşılaşması oldu... avusturya milli futbol takımı'nın rekortmen çocuğu, daha 17 yaşından 3 ay 20 gün almışken stade de france çimlerinde buldu kendini ve 54 yıl sonra avusturya'nın en genç a milli olan futbolcusu ünvanını kazandı...

şu anda bayern'in şampiyonlar ligi kadrosundaki en genç oyuncu konumunda alaba... scholl, oyuncusunun yeteneğini yerlere göklere sığdıramıyor...

viyana doğumlu dedik ama belirtmeden de geçmeyelim, gözlerinin çekikliğini filipinli annesinden, teninin rengini ise nijeryalı babasından alıyor alaba...

düzeltme: viyana doğumlu dedik, ama yazmadım. arkadaş arasında yaptık o deme işini...
  • ilginç bir galatasaray sempatisi var. neden bilinmez. elbet vardır bir hikayesi.

edit: ozzzzi'ye verdiği bilgiler için teşekkürler.

edit 2: herkes sormuş anlat diye, haklılar tabiiki:) direkt aktarıyorum cevabı: "avusturya milli takımından türk bir arkadaşı fanatik galatasaraylıymış, milli takımda kendi jenarasyonunun tamamına galatasaraylılık bulaştırmış alaba da bunlardan birisi :))"
  • cidden bu adamın galatasaray'a sempatisi/sevdası var. buyrun.
  • çok sevindim twitlerine üstelik hemen ben de takip etmeye başladım kendisini ama yine de aklıma şu karikatürü getirmedi değil.

http://umutsarikayakarikaturleri.blogspot.com/…html

http://karikaturistan.wordpress.com/…ut-sarikaya-2/
  • `https://twitter.com/…laba/status/523519671044427776`

alaba'nın tayfa olduğunu bilmesem, karşıyaka alaybey tersane tayfası zannederdim, yemin ediyorum size. hatta bir çoğunu osmanbey parkında içerken görmüş olabilirim. bu ne lan? tabi almanlar nazi, ırkçılık var, sıkıcı, bizimkiler dal taşşak muhabbet her türlü makara, herif işini biliyor.

beyler az kaldı sıkın dişinizi, birazcık daha bu tayfayla takılırsa, sakalı salar elde efes bira diğer elde tespih, fotoğrafın yanında da bir afilli söz yapıştırmaya başlar bu alaba ben söyleyeyim. biri aklını çelse'de galatasaraya gelse bari.
  • menajeri bayern'den yillik 25 milyon euro ve 5 yillik kontrat istiyor. hali hazırda bayern'de en cok para kazanan yillik 19.5 milyon euro ile lewandowski. ve haliyle bayern yönetimide siktiri cekti alaba ve menajerine.
  • bir ara "kluivert'ın arkadaş çevresi hep beşiktaşlıymış, o nedenle o da türkiye'de beşiktaş'a çok sempati duyuyormuş" falan derlerdi de "hassiktir lan koca kluivert nerden bilsin beşiktaş'ı" derdik.

harbiden oluyormuş böyle bir durum. bu adamı galatasaray maçlarını atkıyla formayla izler hale getirmişler.

bu arada, kluivert olayı da hiç o kadar da yabana atılacak bir olasılık değilmiş, buraya gelince onu gördüm. hollanda'da nerdeyse almanya'daki kadar türk var ve bu adamların yakın arkadaşları bildiğin fanatik olabiliyor.
hesabın var mı? giriş yap