şükela:  tümü | bugün soru sor
  • barcelona altyapısında çalışmış şu anda antalya alt yapı direktörü olan kişi. türkiye futbolunda güzel şeylerde oluyor. aşağıda yaptığı tespite ise bir antrenman izleyen herkes katılır. tabii kendisi alt yapı antrenmanlarından bahsediyor ama yıllar önce bir trabzon a takım antrenmanı izlemiştim hocanın bakmadığı anlarda o zamanın yedek kalecisi çekilen şutlara atlamıyordu bile. td bakınca atlıyordu sonra bir yere gelemedi zaten o kaleci. antrenman bilgisi, tekniği ile birlikte topçuların antrenmana kendilerini vermeleri yani sadece paraya gelince profesyonel olmamaları her zaman profesyonelce çalışmaları ve yaşamaları gerekir ki türkiye futbolu bir yere gelsin.

(bkz: http://www.sabah.com.tr/…n-suresi-iyi-kullanilmiyor)
  • geçen sezon antalyaspor altyapısına gelip birkaç ay içinde kendini a takım teknik direktörü koltuğunda bularak, sudan çıkmış balığa dönmüştür. yarın birgün resmi açıklama gelince antalya performansı ile değerlendirmeye kalkacaklar için şimdiden belirteyim dedim.
  • fenerbahçe alt yapısının başına getirilen kişi. comolli ve cocu ile organize şekilde güzel işler çıkacağına inaniyorum. değişim başladı.

(bkz: yürüyedur başkan)

kaynak: bein
  • vizyonun bir diğer ayağı.
    fenerbahçemize hoşgelmiş.

ali koç - damien comolli - philip cocu - david badia.

saffetlerden, kemalettinlerden, müjdatlardan, azizlerden, aykutlardan nerelere...
  • yönettiği antrenmanı bir kere izlemeniz bile ne kadar kaliteli bir hoca olduğunu anlamanıza yetecek olan fcbescola'ların eski türkiye direktörü. orada yaptırdığı antrenmanlar efsaneydi. oldukça sert yapısı nedeniyle profesyonel futbolcularla çalışması çok zor ama fenerbahçe altyapısı için beçilmiş kaftan ve oraya en az üç gömlek atlatacaktır. fenerbahçe futbolun her alanında geleceğini kurgularken, aynı zamanda endüstri mühendisi olan david badia'dan sıklıkla yararlanabilir. kısacası fenerbahçe açısından yılın transferidir.

not: gs
  • olumlu düşüncelere sahip olmama rağmen antalyaspor macerası beni biraz kuşkulandırıyor. neden kabul etti? ne iyi gitmedi de bıraktı? kaldığı kısıtlı sürede neleri yoluna koydu? gibi sorularım var . bir alt-yapı hocası olarak başarılı olmasını isterim. her kulübümüzün bu atılımları yapmasını ve sonuç almalarını isterim. umarım tutar ve örnek olur bu hamle
    not: necib

edit: cam kavanoz bana süreci anlattı. kısaca klasik türk kulübü alt-yapı hamlesi olmuş desem siz tahmin edersiniz. bir anlık heves sonrasi tutulmayan sözler ve günü kurtarma çabaları ..
  • fenerbahçe'ye transferi baya iyi haber. fm'de takımımızın başına geçip tüm kademelere en iyi antrenörleri getirmeye çalıştığımız gibi fenerbahçe'miz de bunu yapmaya çalışıyor artık. bu tarz hareketlere devam ettikçe kredileri hiç bitmez. bu iş böyle profesyonellere teslim edilmeye devam edilirse üç beş yılda altyapımızdan a takıma oyuncu çıkaramamamız için hiçbir sebep yok. halı saha maçlarında fenerbahçe kadrosundaki oyunculardan daha yetenekli oyuncular görüyorsak bu işte bir terslik var demektir.
  • antalyasporda leonarda kovulunca ligde zor 3 macta takimin basinda sahaya cikip 4 puan almisti. cocunun kovulmasiyla gecici olarak takimin basina gecmesi gereken antrenor.
  • fenerde a takım yardımcı antrenörü ve futbol altyapı teknik koordinatörü