• vizyonun bir diğer ayağı.
    fenerbahçemize hoşgelmiş.

ali koç - damien comolli - philip cocu - david badia.

saffetlerden, kemalettinlerden, müjdatlardan, azizlerden, aykutlardan nerelere...
  • yönettiği antrenmanı bir kere izlemeniz bile ne kadar kaliteli bir hoca olduğunu anlamanıza yetecek olan fcbescola'ların eski türkiye direktörü. orada yaptırdığı antrenmanlar efsaneydi. oldukça sert yapısı nedeniyle profesyonel futbolcularla çalışması çok zor ama fenerbahçe altyapısı için beçilmiş kaftan ve oraya en az üç gömlek atlatacaktır. fenerbahçe futbolun her alanında geleceğini kurgularken, aynı zamanda endüstri mühendisi olan david badia'dan sıklıkla yararlanabilir. kısacası fenerbahçe açısından yılın transferidir.

not: gs
  • fenerbahçe alt yapısının başına getirilen kişi. comolli ve cocu ile organize şekilde güzel işler çıkacağına inaniyorum. değişim başladı.

(bkz: yürüyedur başkan)

kaynak: bein
  • ali koç un doğru adımlarından bir tanesi de alt yapının başına david badia yı getirmesidir.
    futbolcu eskisi dinazorların yıllarca sömürdüğü altyapı ,
    profesyonel bir düzene geçmiş oldu.
    bu bir adımdır.
    umarım başarılı olur.
  • fenerde a takım yardımcı antrenörü ve futbol altyapı teknik koordinatörü
  • yapmak istedikleri, anlattiklari kulaga hos geliyor.
    "farklı bir kültür ve futbol tarihi içinde olmamız nedeniyle barcelona sistemini uygulayamayiz" demesi de guzel.
    en azindan "ben iyi para toplayana kadar barcelona sistemi diye costurayim insanlari" demiyor.

ama, iste burada buyuk bir ama var.
    o da turkiye ama'si. toplumsal mentalitede, plana ve birlikte calismaya verilen onemde, disiplinde, kazanilan paralarla ne yapilabilecegi fikrinde, milli egitimde vs bu kadar buyuk problemleri olan bir ulkede; bunlarin uzerine cikip 3-4 sene sonra a takimin iskeletine gercekten oyuncular verebilecek mi?
    hic sanmiyorum.

bu devasa sosyolojik problemleri cozmeden bunlari yapabilmenin yolu, futbolun bir butun olarak iyi yonetilmesinden gecer. ama boyle olmadigi herkesin malumu. tek basina bir kulubun (ya da tek tek diger kuluplerin) boyle kagit uzerinde guzel projelerle onemli isler basarmasi mumkun gelmiyor bana.

a takim ne oynuyorsa, altyapinin da onu oynamasi; antrenorlerin genclestirilmesi vs isin detaylari. asil sorun cok daha buyuk.
    umarim basarir tabi
  • malumun ilanı.

siz antalyaspor’dan kovulan adama kurtarıcı muamelesi yaparsanız, antalyaspor’dan topladığı çöpleri kulübe sokmasına izin verirseniz, göreve başlayışını davul zurnayla duyururken bugün ayrılışıyla ilgili açıklama bile yapmaya çekinirsiniz.

vizyonumuz oldu vizon. söyledikleri kulağa hoş geliyor diye umut bağlamış millet. açın (bkz: mustafa keser) dinleyin, onun söyledikleri kulağa daha hoş geliyor.
  • yukarıda arkadaşın yazdığı şekilde kişisel sebeplerden dolayı ayrıldığı yazıyor haberlerde. ancak bu sene illa şampiyon olacaz diye takıma 30+ yaş ortalamasındaki oyuncuları aldığımızı kendisi de görmüştür ve kendi yetiştireceği oyuncuların da takımda yer alamayacağını anlamıştır. kibarlık olsun diye de "kişisel sebepler" demiştir. inşallah ben yanılırım.
  • başkana bu isimleri kim tavsiye ettiyse umarım onunla da yolları bi daha kesişmemek üzere ayrılmıştır
  • ersun yanal sonrasi fenerbahce'nin muhtemel teknik direktoru.
hesabın var mı? giriş yap