• ibb'den new york knicks'e giden sasha vujacic örneği kadar olmasa da şaşırtıcı bir kariyer gidişatı olan koç. nba finalisti olup görevi bıraktıktan sonra oktay mahmuti'nin yerine daçka'ya gelmiş. kendisinden beklentim oktay mahmuti stili tarlam yandı oturuşu yapması.

edit: trollük olsun diye kendisini havaalanında cyka blatt pankartıyla karşılamak fena olmazmış farkettim de. *
  • 7 yıl önce istanbul'da bora hun paçun'a koçluk yaparken şimdi euroleague şampiyonu sıfatıyla nba'de lebron james'e koçluk yapmaktadır.

peki efes son 7 yılda ne yaptı? kov, yenisini getir, takımı yeniden diz, kov, yenisini getir...
  • başını lebron'un çektiği yeniçerilerin soyunma odasında aldıkları ses kaydını gm'e ileterek kuyusunu kazdıkları koç. her ne kadar antrenmanları orospulara göre ayarladığı ve takımın bu yüzden 82 maçlık maratonu kaldıramadığı söylense de cavs'in maçlarını seyredenler takım içindeki ohio çetesinin kendisini açıkça sabote ettiğini gayet iyi bilmektedirler.
  • muhteşem bir koç ama cleveland cavaliers'de, lebron james'den ötürü bir ahmet davutoğlu, bir ismail kartal...
  • kariyerinin ilk euroleague şampiyonluğunu ilan etmiş güzel adam. efes taraftarları şu an ocağı açıp çakmakla oynuyorlardır sanırım.
  • efes'ten 7 nisan'da kovulup, mayıs ayı başında oynanan fenerbahçe serisinden sorumlu olabilen zaman bükücü.
    işte bu mantalite tarafından eleştiriliyor.

3-0'lık fener serisinin sadece 1-0'ından sorumlu, o da o sezon iki maçı alanın seriye önde başlaması ve fener'in normal sezonda efes'i iki kez yenmiş olması.
  • cleveland cavaliers ile baş antrenörlük için görüşmelere başlıyormuş.

bir efes pilsen'deki haline bir de dışardaki haline bak.. ülkecek her güzel şeyin içine ettiğimizin resmi gibi duruyor david blatt abim.
  • o sikindirik rusya kadrosunu ispanya'yı kendi evinde yenip avrupa şampiyonu yaptı, bu sene de tarihin belki de en düşük bütçeli maccabi'sini eurolig şampiyonu yaptı. büyük koç büyük. efes'ten 6 ay içinde apar topar kovanlar bi sigara yakmıştır heralde o son real madrid maçından sonra. beter olsunlar.
  • çok değil, 4-5 sene önce ender arslan'la takılırken şimdi lebron + irving + wiggins üçlüsünü yönetecek. talih te diyemiyorum. hak etti keza.

edit : o wiggins kevin love oldu bu arada
  • önce şunu diyeyim; ekşisözlük'te bu adama kötü koç diyen, kendince bu adamla dalga geçmeye çalışan basketbol uzmanlarını hiç düşünmeden anında engelleyin. zira bu adamı böyle yorumlayacak insanlardan başka yorumlar görmek istemeyebilirsiniz.

nba'de nasıl ki çaylak oyuncu kavramı var, çaylak koç kavramı da var. avrupa'nın en iyi oyuncusu kim diye sorsam aklınıza ilk gelen isim vassilis spanoulis olur, ondan sonra da işte sayarsınız sergio rodriguez, rudy fernandez, milos teodosic ıvır zıvır neyse anladınız olayı. bu oyuncuları bu yaşlarında bu olmuşlukları ile nba'e koy, onlar da çaylak muamelesi görürler ve avrupa'daki oyunlarını çok zor sergilerler. zira bu saydığım isimler arasında nba'de bolca havlu sallamış olanı da mevcut*. avrupa'nın en baba oyuncularından nikola mirotic'in play off performansını hatırlatırım. millet bir alem, iyi oyuncu ya koy bir takıma yine aynı oynasın.

arkadaşım bu işler kolay mı? oynanan oyun aynı evet basketbol, ama tamamen başka türlü oynanan bir oyun ve sen nba kariyerinin ilk senesinde ligin son yıllarına damga vurmuş ve ligin en iyi oyuncusu olan adamın başına koç olarak gidiyorsun. hem de bu adam olay bir şekilde eski takımına dönüyor. o işler o kadar kolay değil, neymiş efendim lebron mola alıyormuş oyuna müdahale ediyormuş. olm bahsettiğin adam lebron, bu seviyedeki bir adam oynadığı takımın her yönüne müdahale eder. ama david blatt ne yapar? final serisinde ortaya çıkan umulmayan faktörleri görüyorsunuz. dellavedova denen siksok oyuncu şu an finalin seyrini değiştirecek şekilde oynuyorsa bu david blatt sayesindedir. adam jr smith, iman shumpert gibi dağınık oyuncuları şampiyonluğa oynatıyor lan? blatt öyle bir sezon yaşıyor ki muhtemel bir başarıda nokta kadar emeği yok gösteriliyor fakat başarısızlıkta tüm ihale onun üstüne kalacak. adam bu ortamda yapabileceğinin en iyisini yapmakta. avrupa efsanesi ettore messina yardımcı olarak oturuyor kenarda haberiniz var mı?

nba'de ilk sezonunda yaptıklarını geçtim, euroleague başarılarını da geçtim, sırf rusya ile ev sahibi ispanya'ya karşı kazandığı avrupa şampiyonası bile muazzam bir başarıdır.
hesabın var mı? giriş yap