şükela:  tümü | bugün
 • yüzündeki sinir olmuş ifadeyi kaybetmeden, kötü adam rolünü başarıyla canlandırabilen ve ülkemizde kung fu dizisiyle tanınıp sevilen aktör, sinema klasiklerinden mean streets,warlords ve pow gibi filmlerde de rol almıştır. kata çizmesine hasta olduğum carcadine abi, piyasada nam salmış bi çok filmde görünmüyor olsa da, en kaliteli 3. rol oyuncularından biridir.
 • gencken oynadigi kung fu dizisinin yeni bolumlerinde de u$enmeyerek yeni imaji ile oynayan, sinemada mask olarak tabir edilen yuz ifadesini cok iyi kullanabilen bir aktor.
 • bruce lee nin fikrini çalmış çırpmış bu yolla şöhret olmuş cibiliyetsiz aktör.
 • bu da lee van cleef gibi avrupa'da taninan amerika'da esamesi okunmayan aktorlerdendir. kung fu dizisiyle çekirge-usta kavramini mizah dünyamiza sokmu$tur. (bkz: beylik laflari)
 • ahi gitmis vahi kalmis bir kisilik olmasina ragmen baba zamaninda deliler gibi kung-fu yaptim ben karizmam var edasini satarak gecinmektedir hala..
 • “kuzey ve guney” dizisindeki pislik guneyli tiplemesiyle, yillarca anket defterlerindeki * “en sevmediginiz aktor” sorusunun cevabi da olmus kisi. simdilerde kill bill volume 1 ile tarantino’nun yeniden gundeme getirdigi bir oyuncudur.
 • vakti zamaninda okuz gibi, hayvan gibi bilmeden, anlamadan cibiliyetsiz aktor dedigim bu insan, kill bill isimli eserde devlesti, ilahlasti ya, buyuk bir ozur borcluyum. su amerika denen ulkede dahi insanlarin "iyi aktor" dediklerinde agizlarindan cikan

  "robert de niro, alpacino, cek nikilsin" gibi beylik isimlerin arasinda su tarih itibariyle bu adamin isminin sayilmamasi, hem david e , hem de listedeki isimlere hakaret niteligi tasimaktadir. su az evvel saydigim listede kendisini tekrar etmeyen, kendisini oynamayan bir tane dahi aktor yok iken david carradine su yasinda, su formuna, su gecmisine ragmen emsali gorulmemis bir kotu adam, essiz benzersiz bir bill cikarmissa, avuc patlatasiya, ayaya kan oturtasiya alkisi haketmektedir. bir yandan da dayagi haketmektedir ki su yasina gelip de cekirgeden ote bir sekil ile hatirlanmayan david, su yasa kadar sittin tane filmden artik taklid edilebilecek kadar kendini tekrarlayan su mahut listedeki isimlerin yerinde olaymis, sovunu yapaymis. en azindan ben 5 tane robert de niro (hem de iyisinden, oyle analyze this ayarinda degil) filminde robert de niroyu oynayan robert i degil, yoktan var eden carradine i gormek isterdim. onu da diyeyim.
 • kült kötü adamlar listesinin zorlu adamlarından olup kendini saklamasını bilen yaşlılığın ona yeni bir yatenek gibi inip keskinleştirdiği aktör..uzun kır saçlarıyla daha bir stilize görünüme sahipleşip gözlere kıyak geçmiştir..
 • kill bill volume 2 de "sen meğersem neymişsin be abi" dediğim, role bu kadar iyi oturabilecek başka birini düşündürmeyen aktör.
 • nejat yavaşoğulları'na oldukça benzeyen ve kill bill volume 2'de döktüren aktör.
hesabın var mı? giriş yap