şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: entropa)
 • provokatif sanatci, cek heykeltras.

  1991'de, demir perdenin yikilisindan hemen 2 yil sonra, savas aniti bir sovyet tankini pembeye boyadigi icin hapse atildi.

  zamanla prag'in onemli noktalarinda, ulusal degerlerle acikca dalga gecen heykelleri belirdi.
  lucerna pasaji'nda ulusal kahraman vaclav'in ters bir ata binmis dokum heykeli, kafka muzesinde cek cumhuriyeti haritasi seklinde bir havuza iseyen bronz 2 adam, televizyon kulesinde kuleye tirmanan bebek figurleri david cernynindir.
  entropada 27 sanatcinin imzasini taklit ettikten sonraki aciklamasinda cek sanat anlayisina gonderme yaptim dedi, bahsettigi ozellikle sovyet doneminde ulke disariya kapaliyken avrupadan sanat orneklerini birebir kopyalayarak altina imzasini atan sanatcilardir.
 • kafalar güzel.

  prag'a gelen turistleri böyle karşıla:
  http://upload.wikimedia.org/…_21.10.2013,_praha.jpg

  her birinin altında uzun hikayeler yatan şöyle işler yap:
  http://www.boredpanda.com/…culptures-by-david-cerny

  güzel kafalar amcama.
 • prag'da bulunan kafka müzesi'nin önündeki heykelleri yapan sanatçı. aynı zamanda, bir diğer eseri olan zizkov television kulesine emekleyerek tırmanan bebekleri prag kalesinden görmek mümkün. bu bebeklerin büyük halleri -crawling babies- kampa adası'nda yer almakta.
 • prag'da dolaşırken keşke daha fazla eserini kentsel mekana yedirseymiş dediğim şahsiyet.prag kent merkezinin eskiliği ve ağırbaşlılığı ile bu arkadaşın modern sansasyonel eserleri arasındaki zıtlık hiç sırıtmıyordu nedense.
 • komünizm karşıtı çek heykeltıraştır. çoğu eserinde komünizm ile kıvrak zekasını kullanarak dalga geçmektedir, ayrıca ezberlenmiş sanat anlayışını da eleştirir, alaycı ve aşağılayıcı tavrını eserlerinde gördükten sonra ideolojinizden utanabilirsiniz, utanmayınız çünkü herkes zekasının miktarı kadar düşünüp uygulayabilir, bu sizin suçunuz değil.

  benim en çok ilgimi çeken ise entellektüellerle dalga geçmiş olduğu ‘’salınan adam sigmund freud’’ eseridir. fakat bir diğer yoruma göre bu eser freud’un korkularını göstermek için yapılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap