şükela:  tümü | bugün
  • amerikalı folk-rock sarkıcısı...efsanewi bir isim...c,s,n',n en sewdiim elemanı...muhtesem otesi bir sese sahip...solo albumleri de olaanustu...73 tarihli if i could only remember my name, bide 92 tarihli muhtesem otesi thousand roads albumleri tapılcak albumler...tipi senelerdir deismedi, uzun saclar, kalın bi pos bıyık, we tatlı bi gulus...rock dunyasında en sewdiim sarkıcılardan biridir...
  • melissa etheridge'in sevgilisiyle çocuklarına baba olarak seçtikleri kisi.
  • müzisyenliği dısında özel hayatında da sansasyonel haberlerle dikkat çekmiştir. 80 li yıllarda eroin, kokain, silah bulundurma suclarından dolayı çok kez tutuklanmış, kimi zaman hapis yatmıs kimi zaman kefaletle serbest kalmıştır. hatta bir keresinde silah bulundurma suçundan tutuklandığında 'niye silah bulunduruyorsunuz?' sorusuna cevap olarak john lennon'un akıbetini hatırlatır.

    'thousand roads' albümüyle gönlümde taht kurmuş müzisyendir. yumuşacık sound u ile insana huzur verir
  • gelmiş geçmiş sabıkası en kalabalık rock star denilebilir. ayrıca bu işlediği suçlar, birçok rock müzisyeninin meşhur olmadan önceki dönemlerde işledikleri gibi değildir. çünkü david crosby gayet de kariyerinin zirvelerinde hapse girmiştir.

    hatta neil young, david'e 80'lerin ortasında uyuşturucu problemini çözmesi ve suç işlemeyi bırakması halinde
    crosby stills and nash ile tekrar birleşme sözünü vermiştir. bu durum gerçekleştirten sonra, crosby stills nash and young'ın leziz albümü american dream kaydedilmiştir.