şükela:  tümü | bugün
 • amerikalı folk-rock sarkıcısı...efsanewi bir isim...c,s,n',n en sewdiim elemanı...muhtesem otesi bir sese sahip...solo albumleri de olaanustu...73 tarihli if i could only remember my name, bide 92 tarihli muhtesem otesi thousand roads albumleri tapılcak albumler...tipi senelerdir deismedi, uzun saclar, kalın bi pos bıyık, we tatlı bi gulus...rock dunyasında en sewdiim sarkıcılardan biridir...
 • melissa etheridge'in sevgilisiyle çocuklarına baba olarak seçtikleri kisi.
 • müzisyenliği dısında özel hayatında da sansasyonel haberlerle dikkat çekmiştir. 80 li yıllarda eroin, kokain, silah bulundurma suclarından dolayı çok kez tutuklanmış, kimi zaman hapis yatmıs kimi zaman kefaletle serbest kalmıştır. hatta bir keresinde silah bulundurma suçundan tutuklandığında 'niye silah bulunduruyorsunuz?' sorusuna cevap olarak john lennon'un akıbetini hatırlatır.

  'thousand roads' albümüyle gönlümde taht kurmuş müzisyendir. yumuşacık sound u ile insana huzur verir
 • gelmiş geçmiş sabıkası en kalabalık rock star denilebilir. ayrıca bu işlediği suçlar, birçok rock müzisyeninin meşhur olmadan önceki dönemlerde işledikleri gibi değildir. çünkü david crosby gayet de kariyerinin zirvelerinde hapse girmiştir.

  hatta neil young, david'e 80'lerin ortasında uyuşturucu problemini çözmesi ve suç işlemeyi bırakması halinde
  crosby stills and nash ile tekrar birleşme sözünü vermiştir. bu durum gerçekleştirten sonra, crosby stills nash and young'ın leziz albümü american dream kaydedilmiştir.
 • 30 eylül 1969, novato, kaliforniya...

  güneşli bir öğleden sonranın ilk saatlerinde christine hinton, rock yıldızı sevgilisi david crosby’in yeşil volkswagen minibüsünü sürmektedir. yanında kaliforniyalı country joe & the fish grubunun gitaristi barry melton’un eşi barbara langer vardır. iki kadın, crosby ve hinton’un novato’nun marin ilçesinde bulunan yeşiller içindeki çiftlik evinden birkaç kilometre uzağa gitmektedir.

  christine’nin kedilerinin bakımını yapacak bir veteriner onları beklemektedir. yolculuk sırasında hayvanlar oldukça tedirgindir. içlerinden biri aniden arka koltuktan sıçrayıp christine’nin kucağına atlar. kedinin bu hareketinden dikkati dağılan kadın aracın kontrolünü kaybeder. karşı şeritten başka bir araba gelmektedir.

  çarpışma kaçınılmazdır. barbara langer kazayı ciddi yaralarla atlatırken christine için yapılacak bir şey yoktur. olay yerinde ölür. haberi telefonla alan david crosby hemen novato hastanesi’ne gider. tam vardığı sırada eşinin kanlı bir çarşafa sarılı sedyesini taşıyan ambulansı görür.

  korkunç bir şok yaşar.

  crosby’in yasının bitmesi yıllar alacaktır. o zamanlar sahip olduğu mayan isimli yelkenlisiyle uzun bir yolculuğa çıkar. döndükten bir yıl sonra sevgili christine’sinin küllerini golden gate köprüsü’nden pasifik okyanusu’nun sularına döker. bu arada ölen eşine tüm zamanların en güzel ve ilham dolu şarkılarından birini adar: guinnevere adlı şarkı yeşil büyük gözlü, çok güzel ve tatlı bir kadını anlatır.

  https://www.youtube.com/watch?v=lpvotvvbmko
 • what's broken, slice of time parçalarını dinledim de keşke daha önce keşfedeymişim diyorum.
 • rip

  ''we have all been here before''
 • "to every thing there is a season"

  allah rahmet eylesin davıd crosby (14 ağustos 1941 – ocak 2023)

  the byrds’ün turn! turn! turn! pete seger yorumu ile uyandım. az önce kahve ve sigaramı yudumlarken dinleyip balkonda, the byrds olayına yine dalayım diye masaüstüne oturmuşken…
 • uzun zamandir hastaydi. gencligimin her muzisyeni gibi zamansiz gitti. daha dun, remember that night ve rattle that lock turnelerini yeniden izleyerek anmistim.

  topragi bol olsun.
hesabın var mı? giriş yap