şükela:  tümü | bugün
 • megadeth in ustun bascisi.
  $u anda radyo eksenin roportaj yapmakta oldugu, sozleriyle mantikli bi insan oldugunu gostermi$ ki$i.
 • uzunca süre jackson reklamlarına çıktıktan sonra geçen sene elinde bir jazz bass ile fender sitesinde poz veren, ardından artık modulus kullanıyorum diye duyurup, şu anki kişisel sitesindeki tüm fotoğraflarında 5 telli fender precision deluxe ile gözüken mülayim basçı.
 • iyi aile evladı olduğu yüzünün temizliğinden belli bir insandır bu. dave mustaine ile tanıştığı o kara perşembe hiç gerçekleşmemiş olsa muhtemelen yine iyi bir aile kızı bulup çoluğa çocuğa karışacak, dost meclislerinde iki bas tıngırdatıp ortamı neşelendirecekti diye düşünürüm hep. ancak kader ağlarını başka türlü örmüş, dave mustaine'i, bulaştığı her pislikten çıkarmak, çekmek çevirmek görevi verilmiştir kendisine. eminim ki, "abi kalk artık geç oldu", "abi yeter çok çektin, bıktım seni acillere taşımaktan", "abi bırak o kızı, ondan hayır gelmez sana" gibi muhabbetler bile yapmıştır bu adam. mustaine'in arkasındaki gizli kahramandır gözümde, her ne kadar mustaine, "git diyorum gitmiyor 20 senedir peşimde" dese de*, ellefsonsuz yapamaz, karısından bile yakındır ona bu adam, öyle böyle değil yani.
 • dave mustaine'e 18.5 milyon dolarlık tazminat davası açmış. üzücü.
 • kanımca ciddi şekilde haksızlığa uğramış insan. bundan yaklaşık 8 ay öncesine kadar herkesin canı megadeth'in bir numaralı basçısı olan david birden dave'in en geri döndüm ve gruptaki herkesi kovdum ve megadeth benim ve son bir megadeth albümü diye çıkarıyorum diyip de david ellefson'a bak adi herif bana dava açıyor dediğinde megadeth websitesinin forumlarındaki koyun güruh için david de tü kaka adam durumuna geldi. david'i savunmak isteyenler forumdan banlandılar ya da susturuldular. bu david ellefson hadisesinde düşünülmesi gereken bir kaç olay var.
  anlaşıldığı kadarıyla bu dava işi tamamen mali sebeplerden ötürü çıkmış. dave david'e eskisine göre gruptan çok daha az para kazanacağı bir teklif götürmüş david de yok abi ben eski şartlarımı geri istiyorum dediğinde dave david'e kovuldun demiş. bu olaylar böyle olmuştur, başka türlü olmuştur bilinmez. ancak david ellefson'ın kurulduğu günden beri varını yoğunu ortaya koyup çaldığı grubundan kovulduktan sonra kendisini kovan kişiye dava açması kadar doğal bir durum yoktur. bence dave'in bir yandan james ve lars'ın arkasından demediğini bırakmıyorken bir yandan da david'in arkasından o benim hiç bir zaman arkadaşım falan değildi zaten risk zamanında da atmayı düşünmüştük gruptan çünkü ritm bile kaçırırdı çalarken demesi ayıptır üzücüdür. yani bu kadar yılllık efsane grup megadeth'in basçısı bu kadar mı kötüydü diye sormak gerekir o dave mustaine'e.
  david yapacağı en doğal şeyi yapmış ve yasal hakkını kullanmak için dava açmıştır. sonunda da dava anlaşma yoluna gitmiştir sanırım. zaten david'in bu davayı en ufak bir kazanma ihtimali olsa dave o kadar atıp tutmazdı. nick menza daha önce yaptığı bir röportajda kendisinin de gruptan sonra dava açmayı düşündüğünün ancak avukatlarının tavsiyesi üzerine bundan vaz geçtiğini söylemiştir. avukatlarının bu tavsiyeyi vermesinin sebebi dave'in müzik şirketinin davayı napıp edip uzatacağı ve her geçen gün nick'e bunun daha pahalıya malolacağı ve bu yüzden de sonunda bu işe para yetiştiremeyeceğidir. kim bilir david de belki aynı sebepten dolayı davanın peşini bırakmıştır. ya da belki de tamamen suçludur ancak sadece mustaine'in dediklerine göre david'i günah keçisi ilan etmenin son derece yanlış bir tavır olduğunu düşünüyorum.
  önce düşünülmesi gereken şu. eğer siz çalıştığınız iş yerinden haksız yere kovulduğunuza inansanız sizi kovan patronunuza dava açmaz mıydınız? üstelik burada işin daha ilginç kısmı david de megadeth'e ortaktı. dave kendi başına ortağını kovdu. bunlar tamamen iş meseleleri, parasal sorunlar. dave mustaine'in milyon dolarları beni fazla ilgilendirmiyo açıkçası. beni ilgilendiren yaptığı müziği. david'siz de o müziği yapabileceğini düşünüyorsa sorun yok. bakın metallica örneğine, bastılar tekmeyi mustaine'in kıçına ondan sonra fıstık gibi müziklerini yapmaya devam ettiler (en azından bir süre boyunca). belki david de gaza gelir şimdi o da güzel bi grup bulur kendisine, belki de çok güzel müzik yapar.
  bu konuda son olarak mustaine'in david ellefson'ı günah keçisi olarak gösterme gazına temkinli yaklaşılması gerektiğini yineliyorum. bundan 1 yıl öncesine kadar david kraldır diyen insanlar bugün bir tek mustaine öle demelerini istiyor diye kendisine bok atıyorlar. mustaine'in nasıl bir dediği ötekini tutmayan bir insan olduğu belli. gün gelir david'i gruba geri de alır ve bu hiç şaşırtıcı olmaz. o yüzden david aklımızda arkadan vuran mustaine'e dava açan adam yerine megadeth'in altın yıllarında da, sefil yıllarında da kaçıp gitmemiş ve gruptan kovulana kadar da orada kalmaya devam etmiş kimse olarak hatırlamanın daha doğru olacağını düşünüyorum.
 • gidişiyle megadeth'in azalmasına neden olan güzel insan. (bkz: dünyanın en güzel erkeği)
 • megadeth istanbul 2005 konserinde gördük ki; onsuz megadeth o kadar da megadeth değilmiş..
 • bu sefer davayı ona açan mustaine oldu, (bkz: #7919406)
 • ronnie montrose'un grubuna katılmış kişi.