şükela:  tümü | bugün
 • washington post gazetesinde kose yazari ve polisiye romanci bir amerikali gazeteci... simdilerde nato zirvesi icin istanbulda
 • body of lies isimli romani sinemaya uyarlanan yazar.
 • bu hafta yayımlanan yeni aktüel dergisine verdiği röportajda "ermeni asıllı bir amerikalı olarak aileme ne olduğuna karşı sadakatli olmalıyım, öykümüze karşı dürüst olmalıyım. bence onlara ne olduğunun adı 'soykırım.' " demiş köşe yazarı.
 • 2009 davos zirvesinde, erdoğan'ın terk ettiği oturumun moderatörlüğünü yapan kişi.
 • newsweek türkiye'ye verdiği röportajda aşağıdaki cümleleri kurmuş olan gazeteci.

  "türkiye'nin önümüzdeki dönemde daha da önemli olacağını düşünüyorum. bazen abd'yle ters düşme pahasına bağımsız bir dış politika geliştirmesi türkiye'nin kredibilitesini arttırdı. suriye ve israil'le görüşmeleri de yoğun biçimde sürüyor. ben bu işlerle uğraşan türk ekibin tepe yöneticisini tanıyorum, çok zeki ve tecrübeli biri. bu görüşmelerde çok özel sınır tartışmaları, su paylaşımı gibi suriye ve israil arasındaki ciddi meselelerde gerçek anlamda yol kat edildi. ayrıca türkiye'nin dış politikasında başka alanlarda da gelişmeler var. cumhurbaşkanı gül'ün ermenistan'a gitmesi ve türkiye'nin abd ve iran arasında arabuluculuk girişimi de çok önemli."
 • kim olursa olsun bir ulkenin ba$bakanina eliyle koluyla mudahale edecek cureti kendinde bulabiliyor bu zat. durum turkiye'nin sayginligi acisindan oldukca du$undurucu cunku kustahligin falan da otesi bir uslup var ortada. gercekten ilginc. umut sarikaya'nin birle$mi$ milletler karikaturleri geldi aklima ister istemez.
 • davos zirvesi nde başbakana refakat eden devlet bakanı çelik e göre, bu zatın sürekli eliyle koluyla temas etmesi başbakanın sinirlerinin iyice zıplamasına neden olmuştur.(bkz: erdogan in peres e ayar vermesi) washington post ta bu konuya değinip değinmeyeceği merak edilmektedir.
 • davos 2009 daki krızin çıkmasında etkili olan moderatör. bu yavşak israil cumhurbaşkanına 25 dk süre veripo konuşturur ve akabinde söz isteyen tc başbakanına söz vermez ve olaylar gelişir ve kabak bir güzel patlar başına.

  aynı zamanda kendisi body of lies adlı filme konu olan kitabın yazarıdır ve washington post gazetesinde başarılı bir köşe yazarıdır.

  ek: bahçeşehir üniversitesi bu zatı çağırmıştı bu sene içerisinde. kitabı hakkında bir açık oturum düzenlemişti. konu yine ortadoğu olduğu için ve kendisi bu konuda uzman olduğu için 2-3 çift laflama fırsatı bulmuştum kendileriyle. abd milliyetçisi denilebilecek kadar ülkesinin ortadoğuda yaptığı faciayı savunan birisi ve kesinlikle ağzı sıkı laf yapıyor. bu adama dikkat.
 • 1920 yılında ermenistan'dan abd'ye göç eden bir ermeni ailenin çocuğu

  bu nedenle abd'deki ermeni lobisiyle hareket ettiği belirtilen ignatius'un erdoğan ve türkiye aleyhine özellikle de dış politikalarını eleştiren yazıları bulunuyor.

  kaynak: http://www.gazeteoku.com/

  edit: enteresandır ki bu adamla ilgili bu olayın oncesinde bir roportaj izledim. turkiye ile ilgili cok olumlu konusuyor. mali kriz turkiye nin kazanimlarini silerse uzulurum diyor. tabi turk olmak, asyali olmak ve musluman olmanin modernlesmenin onunde bir engel oldugunu ima eden ifadeleri kabul edilemez.