şükela:  tümü | bugün
 • v for vendetta nın (tabi ki çizgiroman olanının) karanlık çizimlerini yapan çizer. chiaroscuroyu iyi uygular.
 • 2009'da ölmüş, modern family'nin 1. sezon 8. bölümünün sonunda "hatırasına" diye çıkardılar rahmetlinin resmini.
 • v'nin guy fawkes olarak resmedilmesi fikri kendisinden gelmiştir.

  alan moore'un 1983 warrior magazine'daki yazısından:

  ".. bunu kabullenmek beni hasta ediyor ama büyük atılım dave'den geldi. daha da çarpıcı olan, tüm fikirler pek kafa yormadan yazdığı tek bir mektup içindeydi. dave'in el yazısını deşifre etmek için bir de rosetta taşına denk bir şey gerekiyordu. ilgili bölümleri aşağıda aktarıyorum:

  "cevap. senaryo: bunları yazarken kahraman için şöyle bir fikrim var, her ne kadar (bu bölümü okuyamıyorum) bulduğumuza göre buna gerek olmasa da. her neyse... düşünüyordum da, neden onu kağıt pelerini ve konik şapkasıyla bir bütün olarak yeniden hayata dönmüş bir guy fawkes olarak betimlemiyoruz ? geçrekten acayip görünür ve guy fawkes'a yıllardır hak ettiği imajı verir. adamı kasımın her 5'inde yakmamalı, parlamentoyu havaya uçurma çabasını kutlamalıyız."

  bu cümleleri okuduğum anda iki şeyin farkına vardım. birincisi, dave'in akıl sağlığı sandığım kadar yerinde değilmiş. ikinci olarak da, bu hayatımda duyduğum en iyi fikirdi. aklımdaki çeşitli parçalar birden yerlerine oturdu. guy fawkes'in maskesinin arkasında birleştiler."