şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere'nin son dönemde ki en iyi senaryo yazarlarındandır. televizyon için "cold feet", i saw you" ve "rescue me" dizilerinin senaryolarını yazmıştır. jeff bridges, sharon stone, nick nolteve albert finney'in oynadığı simpatico filminin senaryosu da kendisine aittir. bunun dışında üç adette romanı bulunmaktadır.
  starter for ten ( 2003 )
  a question of attraction ( 2004 )
  the understudy ( 2005 )
 • one day adlı romanı, bir gün adıyla, mayıs 2010 itibariyle pegasus yayınlarından piyasaya çıkmıştır. daha çok gülerek, zaman zaman hüzünlenerek okunacak sevimli bir romandır.
 • bir gün isimli feci halde sürükleyici ve duygusal kitabın yazarıdır kendileri. romandaki erkek karakter, sevdiği kadının yüzünün ışıldayışına bakarak "güneş öpmüş" diye düşünür. o derece de şirindir yani.
 • bir gün adlı kitabın yazarı. hatta anne hathaway ve jim sturgess in başrolünde olduğu bi de filmi çekilmiş bu kitabın. birbirine geç kalmış bi çiftin trajikomik öyküsünü anlatmakta. geç kalmış, sonra birbirlerine kavuşmalarıyla mutlu olmuş ama kader diyebileceğimiz trajik bi sonla yüzümüzde hüzün bırakan sıcak bi hikaye... ben çok sevdim bu çifti. keyifle okunası..
 • son sayfalarında kitabını -sinirden- duvara fırlattığım ingiliz yazar. yapma david...

  (çok ağır, küfür gibi, dikkat edilesi)
  --- spoiler ---
  öyle okut okut...sonra küt diye öldür güzelim em'i...ayıp ayıp...

  --- spoiler ---
 • "bir soru bir aşk" adlı kitabı baya bi komik olan yazar. demişlerdi de inanmamıştım.
 • inanılmaz asap bozucu bir kitabın sahibi yazar. bir gün hem aşırı acımasız hem de mantıksız. bir kere dexter gibi bir adam zaten emma'ya bakmaz. emma gibi bir kız da en fazla ergenken dexter'ı isteyebilir. ama nasıl bir tip olduğunu gördükten sonra onu istemesi çok saçma. zaten gururuna yedirip dexter'ı kabul etmesi de ayrı bir olay, çünkü dexter hayatı iyiyken yani başarılı bir kariyeri ve güzel bir karısı-sevgilisi varken emma'yı aklından bile geçirmez. arada yalnız hissettiğinde içinden şöyle bir emma der o kadar. ayrıca bu ikilinin mizaçları da çok farklıdır birbirinden. dexter yakışıklı, havalı, abaza, sığ ve köylü kurnazı bir tipken emma içe dönük, tutkulu, zeki ve yaratıcı bir tiptir. yani birlikte düşünülmeleri zaten çok saçmadır.
 • patrick melrose dizisinin kalemidir. iyi ki de öyledir.