şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: pinhas)
  • bogazici universitesi endustri muhendisligi bolumunun gelmis gecmis en garip hocasi. tam ismi david pinhas'tir. kendisi musevi olup engineering economics derslerine gelir. garip bakislari ve ogrencileri canindan bezdirici uygulamalari ile bolume korku salan hocadir. 1 kerede gecerseniz birdaha suratina bile bakmayin, eger kalirsaniz iste o zaman;
    (bkz: yan basmak)
  • eğer dersin finali bir başka dersinizle çakışıyorsa "either drop this course or the other one" lafıyla ünlü, "çalgıcı karısı binnaz" şarkısıyla anımsanan pek kıymetli hocamızdır.
  • derse 2 dakka bile gec kalinsa iceri almaz.. sinavda ilk bes dakka icinde sorucaklarini sormazsan bi daha cevap vermez sen de boyle aval aval sorulara bakarsin.. zaten ilk bes dakkada da okusan okusan anca bir soru okuyabilirsin..
  • ayrica bi de lise ogrencilerine cok yuksek fiyatlarla ozel matematik dersi verdigi soylenir.. biz de acaba derslerde bize yaptigi gibi tahtaya yazip yazip hibisey anlatmadan gidiyo mu diye merak ederiz.
  • bu bahsi geçen şahıs evet çok ciddi söylüyorum 1 saati, tek bir saati 150 (yüzelli) amerikan dolarına ($) oss'ye hazırlık dersi vermektedir. işin enteresan tarafı boş saati de yoktur. kimi öğrencileri reddeder. bu paralara öss dersi almak hangi mantıktır anlamak mümkün değil diye düşünmeme sebep olan insan. zamanında oss ye hazırlanırken duymus da inanmamıştık ama gözlerimle görünce dumur oldum.
  • 8:40 dersine saat 9:00'da gelip derse geç kalanı derse almam zamanında burada olacaksın diyen hoca.yalnız merak ettiğim bi şey var 8:40 mı acaba zaman yoksa 9:00 mu?
  • insan ilişkilerini çoktan unutmuş varlık.
    midterme girmezseniz her türlü raporu getirin gene de 0 vereceğim demiştir kendisi,kutluyoruz ayakta alkışıyoruz.
    hayatımda hiçbir hocamdan bu kadar utanmadım,bu kadar soğumadım