şükela:  tümü | bugün
  • amerikan beyzbol oyuncusu. gelen haberlere göre boston red sox ile 7 yıl için toplamda 217 milyon dolarlık sözleşme imzalamış.
  • beş kez all-star'a seçilen price, tampa bay rays takımında oynadığı dönemde, 2012 yılında ligin en iyi atıcılarına verilen cy young ödülü'nü kazandı.
  • britanyalı boksör.

1-2 yıldır biliyorum kendisini. sebebi de zamanında tyson fury'yi yenmiş olması, hatta aralarındaki komik husumet

başarılı bir amatör kariyer geçirmiş, pro kariyerinin başında da gelecek vadeden biri olarak görülmüş. fakat kariyerindeki henüz 4. yılından itibaren aldığı feci yenilgiler boks hayatını bitirme boktasına getirmiş. bu yenilgilerin ana sebebi tam bir ayıboğan olmasına rağmen çenesinin çok zayıf olması. özgüvenini de yitirince yerle yeksan olmuş.

povetkin maçı açıklandığında herkes bir eyvah dedi zaten. kendine yeni bir yol çizmek isteyen biri için çok yüksekte bir rakipti.

üçüncü rauntta knockdown oldu ve kendine kızdığını tepkisi ile belli etti. üzüldüm, kalktıktan sonra aynı raund içinde povetkini sarsmasına ise şaşırdım.
    fakat 5. rauntta yediği sert bir yumrukla öyle bir sersemledi ki; ayakta, gardını düşürmüş bir şekilde kalakaldı. povetkin de fırsatı kaçırmayıp tamamen savunmasız/nerde olduğunu bile bilemeyecek halde olan price'a bir sert yumruk daha sallayıp feci bir şekilde yere serdi. herkes joe frazier gibi insan evladı değil tabi.

price çok ünlü veya ünlenecek bir adam değil. dünkü maç büyük ihtimalle son maçıydı hatta. ama ilginç bir boksör olduğu kesin. maç öncesi röportajlarında en çok dikkat çeken iki özelliği; mütevazılığı ve kendi ile mücadele eden görüntüsüydü. canavarlarla ringe çıkan birinin hem içte hem dışta savaşması zor.
    price da bunu başaramadı, üzüldüm kendisi adına. çok şeyler yapabileceğine inanmışken bu duruma düşmek zordur. başarısızlıkla mücadelesinde muvaffak olur umarım.