şükela:  tümü | bugün
 • bir kez daha vefatını öğrendik, derin bir üzüntü duyduk... toprağı bol olsun.
 • o da artik bir force ghost olarak digerlerine katildi. may the force be with you!
 • 2020, darth vader gibi ikonik ve zor bir karaktere maske altından can verip eşsiz kılan david prowse'u da aldı. huzurla uyusun.
 • may the force be with you başkan. küçükken senden korktuk ama sonra çok sevdik. pelerinle o yürüyüşü bile karizma olan adamdı.
 • bir sinema emekçisi daha gitti.huzur içinde uyusun.
 • star wars serisinin hafızalara kazınan kötü karakterlerinden biri olan darth vader'e hayat veren oyuncu.
  fimin seçmelerine aynı zamanda chewbacca rolü için de katılır, ancak sinema tarihinde kötü adamlar unutulmaz diyip darth vader karakterini tercih etmiştir. ışıklar içinde uyu, güç seninle olsun.
 • (bkz: space 1999) dizisinin bir bölümünde darth vader karizmasına ulaşmadan önce yine bir kostüm içinde gözükmüştür görsel/görsel klasik doctor who'da minotaur olmuş görsel
  the horror of frankenstein (1970) ve frankenstein and the monster from hell (1974) filmlerinde canavarı oynamış.
 • kendisi trajedilerle geçen bir kariyere sahiptir.

  77'deki ilk star wars filminde darth vader'ın seslendirmesini de yapmıştır. ancak kendi sesinin kullanılmadığını filmin galası sırasında öğrenmiştir.

  return of the jedi filminde ünlü maske çıkarma sahnesinde yine kendisiyle çekim yapılmıştır. prowse'un sette olmadığı zaman aynı sahne sebastian shaw ile de çekilmiştir. gala zamanı bir bakmıştır yine kendi yüzü filmde yok.

  george lucas'ın dediğine göre dave prowse çok sinir bozucu olduğu için tüm star wars etkinliklerine girişi ömür boyu yasaklandı.

  serinin en ünlü karakterine can veren kişi hayranlarla buluşup röportaj veremiyordu. star wars'un ortalama olarak her sene yapılan celebretion adlı özel fuarları bulunur. işte darth vader buraya giremiyordu.

  tüm bu haksızlıklara rağmen ekipteki en sadık star wars fanatiği david prowse'tur. hiç bir hayranını geri çevirmez imza verirdi. sağlık sorunları yüzünden son 15 yıldır, değnek ile geziyor olsa bile yine de hayranlarla buluşmaya devam etti.

  geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda uğradığı haksızlıklarla ilgili şunları söylemişti "fikir ayrılıkları yüzünden star wars etkinliklerine alınmıyorum, george'a kırgın değilim. bu oturduğum evi star wars sayesinde aldım. hayranlara sattığım imzalı resimler sayesinde ailemi geçindirdim ve sağlık masraflarımı karşıladım".

  star wars'tan ölesiye nefret edip milyon dolarlar alan harrison ford'un aksine, david prowse bu evreni hep yürekten sevdi. şimdi güçle bir olan emektar star wars oyuncularıyla birlikte huzur buldu.
 • püh amk böyle 2020'nin. ulan evrende o kadar dark side varken özellikle siyasette olacak iş mi ?

  güç seninle olsun.