şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlar san antonio spurs'un center pozisyonundaki oyuncusu idi.
 • admiral lakaplı..
  (bkz: amiral)
 • kendimi bildim bileli 35 yaşındadır bu adam ama halen aynı güçte, kıwraklıkta, dirayettedir... her yılbaşında, basketbol'u bu sene bırakacak diye ürkerim... san antonio spurs'un "altın oğlan"ıdır, hele ki tim duncan'da gelince acayip coşmuşlardır beraber...

  ayrıca nba'de bir maçta 70 sayının üstüne çıkabilen ender bi karakterdir, bak tekrar ediyorum, çok atletik yapılı, çok güçlüdür, nba live'da mutlaka kendi takımımıza almamız lazımdır...
 • bu adamdaki kas yapısına hayranımdır... böyle kol mu olur.. özenmişimdir hep.
  admiral lakabı.. basketboldan önce us. navy ile olan alakasından dolayıdır.
 • nba'deki en iyi hava hakimiyetine sahip takimi olusturduklarindan ona ve kankasi tim duncan'a twin towers demektedirler. bir kere reebok reklaminda gormustum ustunde 2 cocuk bulunan bir banki kaldirmistir havaya. karizmasi yuksektir, nba'in abisidir.
 • eski efsane 3 pivottan***, günümüzde yaşına rağmen hala çok iyi oynayabilen tek pivot. fakat onun da performansı giderek düşmektedir. san antonio'da tim duncan gelene kadar hep birinci skorerdi, o geldi ikinci skorer oldu, bu sene steve smith geldi üçüncü skorer oldu, seneye yedek kalması muhtemeldir.
  bu sebepten sene sonu bıraksın, efsane olarak kalsın.
 • uzun boyunun yanısıra, hızı, çevikliği ve yüzü dönük oynayabilmesi en büyük özellikleri... gün geçtikte eski formundan uzaklaşmakta, ayrıca bir maçta attığı 70+ sayıyı sezonun son maçında atıp, sayı kralı olmuştur. geçtiği oyuncu ise shaquille o nealdır
 • oyunculugundan bahsetmek gerekirse; bir centerdan beklenmeyecek ceviklikteki yapısı, bir forward ı aratmayan atıslari ve low post bolgesindeki gucu ile kesinlikle nbade unutulmayanlar arasinda yerini alacak bir oyuncudur. isin asıl onemli kismi olan sahadaki yardımseverligi, serinkanlılıgı ve beyfendiligi ile tum basketbol cevrelerince en efendi oyuncu olarak gosterilmesidir. omuz cevresinin yuz yetmis cm olmasida detaydir.
 • nbadeki diger pivotların aksine, pota altında mücadeleyi pek sevmeyen pivot. örnegin bunun sayı kralı oldugu sezon, pota altındaki tüm pis i$leri o zamanlar spurs'de oynayan dennis rodman yapıyordu. ama yine de severiz ve saygı duyarız amirale.
 • 1995 yılında "mvp" seçilmiş,1992 yılında en iyi defans oyuncusu seçilmiş,1990 yılında yılın çaylağı seçilmiş,1991 rebound kralı 1992 yılında blok kralı 1994de sayı kralı olmuştur(bu 3 ünvana birden sahip olan iki oyuncu vardır biri admiral diğeri kareem abdul-jabbar'dır) 2001 yılında sportmenlik ödülünü almıştır,on sefer all-star olmuştur,u.s.a'in olimpiyat takımındaki sayı/rebound/blok kralıdır hala, ve maalesef 2002-2003 sezonu bitiminde emekliye ayrılıp bizi üzecek basketbol efsanesidir.
hesabın var mı? giriş yap