şükela:  tümü | bugün
  • home tv'de david rocco's dolce vita adında harika bir yemek programı gösterilen, diplomasız aşçı. o yemek yapsın biz izleyelim gece gündüz demeden...
    (bkz: italyan erkekleri)
  • mötley crüe tişörtü giyen kral insan.
  • bu adamın programını ne zaman izlesem tası tarağı toplayıp toscana'ya yerleşesim geliyor.
  • dogma buyume kanadali ama italyan koklerinin hakkini veren asci, gezgin. 70 dogumlu olmasina ragmen akdeniz diyetinin etkisiyle olsa gerek oldukca genc gosterir.
  • toscana'nın yerel vedat milor'u olan abimiz. ancak vedat milor'dan farklı olarak yemekleri kendisi yapar ve eşi dostuyla birlikte yer. insanı her seferinde, italya'ya veya kendi yerel tatlarını ortaya çıkarmak için mutfağa gitmeye yönelten bir programı vardır.

(bkz: hastasıyız)
  • programını sevsem de kendisinde çokça hazzetmediğim şahsiyet. sürekli kameraya attığı çapkın bakışlar ve "ben italyanım" demeye çalışan abartılı hareketlerine uyuz oluyorum. italya'da böyle bir adam hiç görmedim şahsen, bu amerikalıların kafalarındaki italya imajı öldürüyor beni.
  • bir yerlerden yassı spagetti bulup onu haşlayıp üzerine beyaz peyniri elimle bölerek koymama ve üzerine kırmızı şarap dökerek bir iki tane fesleğen atmama yol açan şahsiyet.
  • nat geo adventure kanalında david rocco's dolce vita programını kaçırmamaya çalışarak izlediğim güzel italyan. kendileri aşçı olmadığının altını sürekli çizse de benim diyen aşçı yapamaz böylesi yemekleri. kameraya oynamayı da sever, yalniz david'im rocco'm biz seni izlemek için açıyoruz tv'yi karını görmek için değil. işte türkiye'de şef skalası arda türkmen ile özgür şef eğrisinde olduğu için italyan erkekleri ile ilgili efsaneyi pekiştiriyor bu abimiz, ahanda gülcemali:
    (bkz: http://www.google.com/…bih=593&tbm=isch&um=1&itbs=1)

(bkz: http://m.cookingchanneltv.com/…ike-david-rocco.html)
  • the boondock saints adli filmde, funny man karakterinin ismi ve oyuncunun da ismi, david della rocco.
    harika bir filmdir, david rocco bu filmde funny man, yani komik adam adiyla anilir, mafyanin adamidir. ilk is olarak bunu, rus mafya liderlerini oldurmeye gonderirler, altipatlar silah ile, yani 6 kursun olan silahla 9 kisiyi oldurmeye gonderir bunu mafya babasi. sonra arkadaslari sayesinde kurtulur, sorarlar, diger 3 adami nasil oldurecektin 6 kursunla, guldurerek mi diye. sonra bu da mafya babalarini temizler ki filmin ayrintisidir bu.