• yuzu pringles'in logosunu andiran kaleci
  • sacimi uzatmayi dusunmememin yegane nedeni bu adamdir. hatta biyiga karsi on yargili olmamin sebebi de bu herif olabilir. aminakoim seaman'cim senin, estetik anlayisin yuzunden yenilige kapali bir insan olduk ciktik. fena mi olurdu simdi yaldir yaldir saclarla gezseydik?
  • geçenlerde internette bir resmine denk gelip "vay anasını, ergenliğimin topçuları ne kadar yaşlanmış lan!" diye tepki verdiğim eski kaleci. sonra da aynı dönemin diğer futbolcularının ne halde olduklarını merak edip tek tek resimlerini aradım. sanırım bir tek bu amca bu kadar yaşlanmış. yani bu adamın eki haliyle yeni halini karşılaştırıp zaman ne çabuk geçiyor triplerine girmeyin. zaman çabuk geçmiyor, sadece uzun saç ve bıyık bu amcayı çok değiştiriyormuş.
  • futbol oynadığı dönemde hem arsenal hem de ingiltere a milli futbol takımı için hep birinci tercih olsa da, volkan demirel gibi zaman zaman absürt goller yemiş olan kaleci. bıyıklı futbolcu ekolünün son temsilcilerindendi. bu açıdan bakıldığında kendisinden sonra bir devrin kapandığını söyleyebiliriz. ayrıca bir kaleci için olmazsa olmaz uzun saça da sahipti. çok karakteristik adamdı vesselam.
  • eski kalecilerden açılsa konu bir arkadaş ortamında ya da sağda solda, direk aklıma gelir seaman. bıyık ve uzun saçlarıyla çok güzel bir yer edinmişti kendisi benim gönlümde. kolay kolay ingiliz futbolcuları sevmişligim yoktur da seaman bambaşkaydı arkadaş.

biraz evel bir yazıda ed de goey u görünce direk düştü aklıma bir yazayım dedim. yahu ne acayip adamdı, bir bakardın dünyanın en salak şutunu almış içeri, bir bakardın imkansız bir topu çıkarırdı. sağı solu da pek belli olmazdı yani anlayacagınız, biraz dengesizdi.

bu arada da gördügüm en güzel kurtarışlardan birinde de imzası vardır.

buyrunuz;

http://www.youtube.com/…?v=whhyhxnlciw&feature=fvst
  • 39 yaşında halen ingiliz milli takımının kaleciliğini yapmış, fantastik saç modelleri ile aklımıza kazınan, kupa galipleri kupasiydi sanirim, hatirlamiyorum, neyse, finalde real zaragoza'li nayim'den 120. dakikada orta sahadan yediği gol de unutulmazdir...
  • arsenalin kendi evinde auxerre ile oynadigi sampiyonlan ligi macinda rezil rusva olmus kaleci, bir pozisyondan sonra oyle bir coktu ki dizlerinin uzerine, bittigini hissettirdi, hatta bence kendi de bittigini hissetti.
  • turgay şeren in gs-arsenal maçı öncesi kendisine siemens deme gafletinde bulunduğu bıyıklı kaleci.hatta bu dünya kupasının tek bıyıklı kalecisi.
  • arsenal wenger le beklenen çıkışını çok daha önce yapabilirdi.
    bu adam gunners in kalesini koruma(ma)yı çok daha önce bıraksaydı...

şu aralar ingiltere'de derby reklamlarında oynuyor olabilir.
  • bıyıklarından dolayıdır herhalde, kendisinden sonra adam gibi bir kaleci gelmedi şu mübarek ingiliz kalesine.
hesabın var mı? giriş yap