şükela:  tümü | bugün
 • draftlerde, all starlarda ve şampiyonluk mücadeleleri sonunda kupayı verirken ortaya çıkan, başka zaman ortalarda gözükmeyen nba başkanı.
 • kendisi 1985 yılında nba'in başına geçmiştir, ve nba için bir çok şey yapmış çok başarılı bir yöneticidir. onun yönetiminde nba sürekli büyümüş, sürekli kar etmiştir. nba 80'lerde sadece amerikaya hitap eden lokal bir ligken 90'ların başından itibaren önce avrupaya, sonra da dünyaya açılarak dev bir sektör haline gelmiştir.
 • (bkz: davidstern)
 • kaybetmeye mahkum görüntüsünde ki nba'i, yarattığı süperstarların da yardımıyla bugünkü imrendiğimiz ve heyecanla takip ettiğimiz haline taşıyan şahıs. nba başkanı olmadan önce ligin avukatlarından biriydi, önceki başkan larry o'brien kendisinden sonra yerine geçmesini istemiştir.
  edit: aslında kendisi için nba başkanı demek yanlıştır, çünkü kendisi komisyonerdir. amerika'da nba başkanı değil komisyoneri şeklinde hitab edilir kendisine.
 • ticari cinliklerinden ve soyadından anlaşılabileceği gibi kendisi yahudidir.
 • nba ve dünya basketbolu için çok önemli bir kişidir kendisi.

  yao ming gibi bir oyuncuyu, kolundan tutup nba'e getirmiştir. yao'yu getirirken 1 milyarlık çin nüfusunun ilgisinin de geleceğinin farkındaydı doğal olarak. çin hükümetinden alınan izinlerde başrolü oynamıştır. hatta, tahmin ediyorum nba kasasından ödemiştir yao'nun masraflarını. tabi bu masraflar ona yol su elektrik ve köprü olarak geri dönmüştür.
  yao'dan önce bir başka çinli oyuncu daha getirtmişti, adını hatirlamıyorum ama dallas'a gelmişti o oyuncuda. ama o başarılı olamadı, uyum sağlayamadı.. doğal olarak tutmadı, ama stern bu bir milyarlık nüfustan vazgeçemezdi. bu başarısızlıktan ders çıkardı. yao'ya özel çevirmen tuttu, özel hoca tuttu. oğlunun eğitimine bu kadar önem vermemiştir.

  ondan sonra gelecek başkan asla stern kadar akılcı ve iyi hamleler yapamiyacak ve bu büyüyüş sona erecektir.
  ama stern bu organizasyonun* başındayken hala dünya üzerinde en çok izlenen sporlar arasında yer alacaktır.
 • ne kadar başarılı bir iş adamı olduğunu nba'in geleceği ile ilgili verdiği ipuçlarından anlamak mümkün. kendisi demiş ki; nba bundan sonra bazı hazırlık ve lig maçlarını çin'de oynayacak. hatta bazı uluslararası maçların da burda oynanması taraftarıyım. kısaca en potansiyelli pazarı elde etmek için elinden gelen ne varsa yapıyor..
 • hiç yerinden ayrılmayacak gibidir. 1 şubat 1984'ten beri nba başkanıdır. draft edildikleri anda hakeem olajuwon'u podyumda tebrik eden de odur, kevin durant'i de. hakeem olajuwon kevin durant'den 25 yaş büyüktür.
 • görevi basinda 25. yilini doldurmustur. 1991 yilinda normal sezon maclarindan bazilarinin japonya'da oynanmasini saglamistir.
 • 2009 nba allstar smaç yarışmasında dwight howard ın sahaya standartlardan daha yüksek pota getirmesiyle dumur olan insan.