1. dr who'nun yeni sezonunda 10. doctor'u canlandiracak olan ingiliz aktor. kendisi ayrica bbc dizileri olan blackpool ve casanova'da da rol almistir.
 2. top gearin 10. sezonunun 10. bolumune konuk olmus, kullandigi arabanin sansimanini 3. vitesi bulamayarak bozmustur.
 3. ingiltere'de gençler arasında oldukça sevilen bir oyuncuymuş. hatta söylediklerine göre yeni nesil britanya gençliği, william shakespeare'e tennant'a olan ilgileri yüzünden ilgi göstermeye başlamışlar.
 4. enteresan bir yüzü olan ve abartılı mimikleriyle manyak bir adam havası verebilen ama yine de -iskoç oluşundan mıdır nedir anlamadım*- bir şekilde kendisini izlettiren ve sevdiren, ayrıca çok hoş, ince, uzun ellere sahip oyuncu. christopher eccleston'un mükemmel ifadeleriyle tamamen özdeşleştiği doctor who karakterinde beliriverince ilk anda "la bu ne?" tepkisi verdirmiş olsa da, sonradan beğendirmiştir kendini.

  edit: adam iskoç yahu, ingiliz yazmışım utanmadan...
 5. içimdeki christopher eccleston aşkı bambaşka olmasına rağmen (bkz: #16927068) buradan ada avrupasına "kim çıkarıyor bu doktorları?!" serzenişinde bulunmak isterim. adını neil tennanttan* alan işbu oyuncunun ilk dikkatimi çekişi zaten pek beğendiğim bir karakter olan barty crouch jr.ladır. akabinde tüm evrenin/zamanların en muhteşem "gemi" kelimesi ile sınırlamak istemediğim ürünü tardisde belirmiştir, seni kim tutar.
 6. doctor who rolünü bırakmasından sonra, içimde derin bir boşluk oluşturmuş oyuncu. o değil de niye daha başka yapımlarda kendisini görmüyoruz? ah be doktor bu sefer güldürmedin.
 7. gelmiş geçmiş en şahane "doctor". ancak kendisinin en sevdiği "doctor" beşinci "doctor" olan peter davison'muş.

  --- spoiler ---
  "time crash" isimli özel bölümde ikisi birlikte izlenebilir. gene bu bölümde 10. "doctor" (tennant) 5. "doctor"a (davison) "you were always my favorite." diyerek bu gereksiz enformasyona sahip olan biz geeklerin yüzüne anlamsız bir tebessüm yerleştirir.

  --- spoiler ---

  edit: time crash yazacağıma time clash yazmışım yahu. special thanks to ybt.
 8. kendisi hakkında magazinel bir bilgi; dizinin (bkz: doctor who) 4.sezon 6.bölümünde (doctor's daughter) kızını canlandıran hatunla berabermiş.

  benimle birlikte yas tutmak isteyen var mı?

david tennant hakkında bilgi verin