şükela:  tümü | bugün
 • dr who'nun yeni sezonunda 10. doctor'u canlandiracak olan ingiliz aktor. kendisi ayrica bbc dizileri olan blackpool ve casanova'da da rol almistir.
 • top gearin 10. sezonunun 10. bolumune konuk olmus, kullandigi arabanin sansimanini 3. vitesi bulamayarak bozmustur.
 • ingiltere'de gençler arasında oldukça sevilen bir oyuncuymuş. hatta söylediklerine göre yeni nesil britanya gençliği, william shakespeare'e tennant'a olan ilgileri yüzünden ilgi göstermeye başlamışlar.
 • enteresan bir yüzü olan ve abartılı mimikleriyle manyak bir adam havası verebilen ama yine de -iskoç oluşundan mıdır nedir anlamadım*- bir şekilde kendisini izlettiren ve sevdiren, ayrıca çok hoş, ince, uzun ellere sahip oyuncu. christopher eccleston'un mükemmel ifadeleriyle tamamen özdeşleştiği doctor who karakterinde beliriverince ilk anda "la bu ne?" tepkisi verdirmiş olsa da, sonradan beğendirmiştir kendini.

  edit: adam iskoç yahu, ingiliz yazmışım utanmadan...
 • dr. who dizisinde 10. doktoru canlandıran oyuncudur.
  2005 yılında 9. doktoru oynamış olan christopher eccleston'dan çok daha başarılı kanımca.
  dr. who'nun yapımcısı russell t. davies yine yapımcısı olduğu casanova isimli 3 bölümlük dizide tennant'la çalışmaya başlar ve tennant'ın o dizideki yeteneği/başarısını görerek 10. doktor rolünü kendisine verir.

  doktor rolüne tamamen farklı bir yorum getirmiştir tennant. yine david tennant döneminde "doktor" iyice zeki/insanüstü bir varlık halini almıştır.
 • doctor who rolünü bırakmasından sonra, içimde derin bir boşluk oluşturmuş oyuncu. o değil de niye daha başka yapımlarda kendisini görmüyoruz? ah be doktor bu sefer güldürmedin.
 • gelmiş geçmiş en şahane "doctor". ancak kendisinin en sevdiği "doctor" beşinci "doctor" olan peter davison'muş.

  --- spoiler ---
  "time crash" isimli özel bölümde ikisi birlikte izlenebilir. gene bu bölümde 10. "doctor" (tennant) 5. "doctor"a (davison) "you were my doctor." diyerek bu gereksiz enformasyona sahip olan biz geeklerin yüzüne anlamsız bir tebessüm yerleştirir.

  --- spoiler ---

  edit: time crash yazacağıma time clash yazmışım yahu. special thanks to ybt.

  edit2: meğer ben yanlış hatrlıyormuşum, "you were always my favorite" değil "you were my doctor" diyormuş. düzeltme için prog rocks'a teşekkür ederim.
 • billie piper'in kendisine taktigi lakap "david ten-inch" imis.
  (bkz: david tennant'in ve john barrowman'in konuk sunucu oldugu the friday night project bolumleri)
  bir de eglenceli parca gelsin: http://www.youtube.com/watch?v=0fvwjvy-rgm
 • kendisi hakkında magazinel bir bilgi; dizinin (bkz: doctor who) 4.sezon 6.bölümünde (doctor's daughter) kızını canlandıran hatunla berabermiş.

  benimle birlikte yas tutmak isteyen var mı?