şükela:  tümü | bugün
  • 12 haziranı 13 hazirana bağlayan gece gezi direnişe destek için taksim meydanında piyano çalan piyanist.

http://www.klavierkunst.com/

canlı izlemek için:
    http://www.ustream.tv/channel/yomgashum1
  • beni şu anda hüngür hüngür ağlatan piyanist/yayın

reginaldspanner "every revolution needs a pianist"
  • adam gibi adam.
  • (bkz: the pianist)
  • şu videoda çaldığı eserin ne olduğunu merak ettiğim piyanist.

bir süredir eserlerini dinliyorum bulurum diye, ama bulamadım bir türlü.

edit: bu bestenin ismi lightsoldiers'mış sevgili sözlük ve kendisinin söylediğine göre istanbul için bestelemiş!

edit2: yakında bu şarkıyı edinebileceğimizi müjdelemiştir. şu aralar kayıttaymış.

artık son editim: şarkıyı buradan edinebilirsiniz. *
    acınası bir şekilde beni 52 saniyelik kayıt kadar etkileyemedi yalnız.
  • sanatı yerinde zorlayan adam. sanat sanat için, sanat toplum için hepsi bu adamın bünyesinde. sanat budur.
  • uzun süredir hayat, ülke, gelecek gibi konularda derin bir umutsuzluğa düşmekte olan beni önce gezi olayları biraz uyandırmış, ama ardından bu eşsiz adam içime koca koca umut tohumları ekmiştir. araya tanımı sıkıştıralım; 12 haziran'ı 13 haziran'a bağlayan gece, taksim meydanında tam da polislerin önünde piyanosuyla binlerce insanı ağlatan piyanist. bu mükemmel insanı orada canlı dinleyebildiğim için kendimi dünyanın en şanslı insanlarından birisi sayıyorum. o çaldı, benim gözlerim yaşlarla doldu. ve hayatta güzel şeylerin de olduğunu, güzel insanların da olduğunu hatırlattı bana. daha güzel bir dünya için direnmeye devam etmemiz gerektiğini, buna değecek çok fazla şey olduğunu hatırlattı bana.

teşekkürler davide martello, hala kendime gelemiyorum...
  • tarihe geçmiş bir insandır kendisi. ellerine sağlık, kalkıp almanya'dan taksim'e gelip, belki hayatını tehlikeye atma pahasına orada çıkıp piyano çalması hakikaten tarihi bir andı. ellerine sağlık.
  • inanılmaz özendiğim ve takdir ettiğim şahsiyet... sen kalk koca piyanonu taşı, getir, meydanda çal herkesi mest et... şaka gibisin be adam. helal olsun.

adam zaten gezgin piyanistmiş bu arada. kendisi piyanocuğuyla geziyormuş. hakkaten inanılmaz... ama şu gün, tam şuanda gelmesi, resmen muhteşem bir hareket.
  • mükemmel bir piyanist. taksim konseri bittiğinden beri bütün albümlerinin teaserlarını dinliyorum ve tek kelimeyle olağanüstü olduğunu söyleyebilirim. taksimde olamadığım halde stream yayınından beni bu kadar duygulandırdı, taksimde olsam heralde gözyaşlarımı tutamazdım diye düşünüyorum. direnişe ayrı bir tat bıraktı davide martello. müzik diyorum.