• izlediğim en iyi filminde oynamış (bkz: çingeneler zamanı)
    izlediğim en iyi aktör olmuş ve öyle kalmış (bkz: perhan rolü)
    izlediğim en iyi film sahnesinde kahramanlaşmış (bkz: tekila ile dağıttığı sahne)
    izlediğim en iyi film repliğini seslendirmiş (bkz: kendime yalan söylediğimden bu yana artık kimseye inanmaz oldum)

perhandır, candır, erken ayrılandır, yokluğu her daim anlaşılandır...

edit: imla hatası, hala bulunabilir tabiki de!
  • 31 mayıs 1999'da intihar eden aktör.
  • çingeneler zamanındaki performansıyla benim için en iyi üç oyuncudan birisidir(ilk üçün diğer ikisi için çalışmalarım sürüyor).
  • cingeneler zamani'nin perhan'idir bu adam. saclarini milan briyantiniyle arkaya yasladigi zaman, al pacino'ya ayar verir cinsten bir adam olup cikmistir. hindi severdir.
  • şunu açtım ve ruhuna bir sigara yaktım az önce.
    beni duyuyorsan, sigara küllükte, son fırtı senin hakkın.
  • sanırım ölümünden sonra kendi adına,yaptıkları ettikleriyle ilgili bir sayfa açılmıştır.

(bkz:http://www.perhan.com/)
  • talisker out. su ayarı kaçtı. puro yarısında, hiç sönmeyecek gibi. italyan denizcilerin sevdiği cinsten bir şey, sigara zaten azıcık ucundan hayatım ağzımıza ağzımıza vermesi değil mi ???
    maalesef öyle, en kibar şekliyle öyle, ara sıra bizimle başka şeyler de deniyor, ama orası öyle değil, varoluşumuz sadomazo bir tercih, sadece kondomsuzlukla açıklanamaz.

kafam zonkluyor, sulu skoç feriştahımı devirecek bu defa. her zaman ki gibi boktan bir grubun çıktığı bir bardayım.

iç cebimde davor'un resmi var, içimden konuşuyoruz onunla. ölümden bahsetmiyoruz, balkanlara gideceğimi , şansımı bir kerede orda denemek istediğimi söylüyorum, bir şey dediği yok, gözleri elimdeki puroda, oğlum ernesto ile paylaşmadım diyorum, bir fırt bile vermedim diyorum.
    balkanlarda varsa bir tanıdığı referans olsun istiyorum, daha bulgar sınırında donuma kadar soyulmak istemiyorum diyorum.

davor'un kesinlikle sikinde değilim, farkındayım, kıç cebimden bir anadolu paketi çıkıyorum, al nasiplen diyorum, elini uzatmadan yanımda durup , bir şey söylemiyor.

oğlum diyorum, unutma şu yüz gram tebessümünü, dudağında fısıldadığın şarkıyı da, akordeon sesinini .
    oğlum bi boka yaramazsın bu halinle.

dışarda nakliyeci kadir var diyorum, bak sana kıyağın hasını yaptım, sonra görüşrüz diyorum.

kafam fena zonkluyor, göğsümde viski sıcaklığı kor alev gibi yayılıyor.

sarhoş değilim aşamasındayım , çok bi bok bile içtiğim sayılmaz.

oğlum diyorum , yüzünde yüz gram gülücük olan birini görmedim bugün, puronun yanışı manalı, hayat babamız üzerimizde çalışıyor, kondomsuz takılıyor üstelik.

davor, oğlum şaka lan, valla şaka senniçin aldım lan bu cigarayı. seviyorum lan seni.
  • son aylarını slovenya'da sevgilisiyle geçiren ve depresif ruh halini kaldıramadığından kendini asan oyuncu. when father was away on business filmindeki mirza rolüyle de kendine hayran bırakmıştır. çok güzel akordeon çalar. eski bir yugoslav vatandaşı abimden duyduğum kadarıyla mütevazi ve hafif de deli bir insanmış. değişik bir muhabbeti varmış:

davor: gene canım amerika'ya gitmek istedi.
    arkadaşı: iyi de abi sen hiç amerika'ya gitmedin ki?
    davor: evet, gene canım amerika'ya gitmek istedi işte. gidip görmek istiyorum orayı bir an evvel.

toprağın bol olsun sevgili davor. bir gün sarajevo'ya gelirsem internet sitene sahip çıkan abinle irtibata geçip mezarını bulacağım. ve o mezarda senin şerefine rakija içeceğim. öbür tarafta er ya da geç görüşmek dileğiyle.
  • emir kusturica :
    "davor, hayatımda yaptığım en büyük keşiflerdendi. gerek aktör olarak gerek insan olarak. hala bir insanın nasıl böyle bir maneviyata, ruhaniliğe sahip olduğunu anlayabilmiş değilim. güzel olduğu kadar çirkindi. bu da onu benim için bir yandan çok değerli bir yandan değersiz yapıyordu. davor böyle bir insandı benim için."
  • gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri. fazla lafa gerek yok.
hesabın var mı? giriş yap