• bu iki boktan şeyi icat edenin yedi sülalesini sikeyim dediğimdir. en ustasından acemisine ocağına ateş düşsün. başına rte musallat olsun.
  • dünyadaki sayılı iğrençliklerden birisidir.

an itibariyle nezih bir mahallede tam 1.5 saattir yapılan işkencedir. o davulun tokmağını götünüze sokayım orospu çocukları. pazar günü çalanın da çaldıranın da anasını sikeyim.

mahallede bebeği olan var, hastası olan var. "ben eğleniyorum herkes dinlesin" nasıl bir bencilliktir anlamıyorum.
  • yahu eski dönemlerde, kırsal bölgelerde böyle bir kültürün oluşmasını, yaygınlaşmasını bir şekilde anlayabiliyorum. ama günümüze kadar gelip şehrin içine, sessiz sakin sokaklara kadar girmesini gerçekten kabullenemiyorum. inanılır gibi değil.
  • orospu cocugu icadidir.

ulkeye neden donmemem gerektigini bir kere daha hatirlatti bana. tatile geldim bir daha da gelmem, sikerim orta dogudaki memleketi amk. tum pazarimi sikti atti.
  • şu olacak iş mi? buna kültür, gelenek bla bla diyenler var, geleneğiniz batsın. şu gürültüye nasıl katlanıyorsunuz? hadi onu geçtim, çevrenize zerre kadar saygınız yok mu? gidin düğün salonunuzda sabaha kadar çalıp tepinin arkadaş.

tanım: halka açık yerlerde çalınması gürültü kirliliği ve saygısızlıktır.
  • diktatör olduğumda ülkede ne kadar davul zurna varsa kırdıracağım. bunu sokakta çalanların anasından doğduğuna pişman edeceğim. amına koduğumun medeniyetsiz, empati yoksunu, gürültü kirliliği yapan oksijen israfı amip beyinlileri sizi.
  • bu ikiliyi icat edenin beynini sikeyim. samimiyim.
  • an itibari ile dışarıda saatlerdir devam eden kafa siken gürültü. düğününüzü sikeyim lan.
  • türkiye'nin en önemli kavramı halay açısından büyük önem arzeder bu ikili. halay davul zurnasız, davul zurna halaysız düşünülemez.
  • halayı bilmiyorum ama horonda sine qua nondur bu ikili.
    yeni horon öğrenmek için bi kursa yazılınca sizi kemençe değil davul zurna karşılar.
    ve davul zurnayla oynanan horonlar bana daha eğlenceli geliyor.
    ritimleri çok tatlı.

davul zurna genelde erkek horonlarında kullanılıyor.
    akçaabat, maçka, ağasar horonlar gibi.
    ve genelde eller ve omuzlar açık pozisyonda horon tepiliyor davul zurna ikilisiyle.

davulun sesi gür olduğu için kabaran erkek kuşlar gibi erkeklerde de bi masculen atmosfer yayıyor ve omuzlar ile ayaklar daha geniş horon senkronizasyonu oluyor. territory belirtmek gibi bişey.

davul zurna horonu yunanistanda da yaygın.
    klasik ortadoğu zevksizliği demeden önce bu amentüyü belirtmek lazım.
    halen köy düğünlerinde de, sesi daha çok çıktığı için davul zurna tercih edilir.

trabzonun batı ilçelerinde vardır yalnız bu ikili. doğusunda sadece kemençe kullanılır.
    neden bilmiyorum, baroş o golü nasıl kaçırdı onu da bilmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=tjwn9osktwa
hesabın var mı? giriş yap