şükela:  tümü | bugün
 • bunlar hiç siklemez çevrede hasta mı var gece vardiyasında çalışan mı var kim var... evleniyor ya ayıoğlu ayı gösteriş yapmadan olamıyor.
 • bebeğimi üç saat uğraşarak uyutmuşken, çocuğu büyük bir korkuyla uyandıran orospu çocukluğu.
 • beni uyandıran orospu çocukluğu.

  not: diğer arkadaşlar gibi güzel şeyler bulamadım yazıcak :(
 • bir memleket adeti.

  marketten sebze almak der gibi geliyor bana bu davranışlar. "kızı almaya gittik" , "kızı istemeye gittik". yani kız bir mal, siz de malı sahibinden istiyorsunuz, alıyorsunuz, süper.

  alan, veren, verilen razıysa, bize kulak tıkacı düşen olay aynı zamanda.

  not: erkeğim, evliyim. gürültüsüz, düğünsüz evlendim. iki gönül bir olunca gürültü çıkmak zorunda değil.
 • genelde "istanbul'un en nezih semtlerinde bile rastladığım kıroluk. böyle rezillik görmedim. siktir git köyde yaşa." diyen kızlarımızın evlenecekleri zaman istediği kroluk. bu tipler pırlantayı da eleştirirler, benim için önemli olan mutlu olmamız derler ama zamanı gelince en pahalı pırlantayı isterler. gelin başı yaptırmaya kroluk derler ama sıra kendisine gelince en iyi kuaförde 1000 tl'ye saç yaptırırlar. düğüne kroluk derler ama en iyi düğün mekanlarında neredeyse lüx bir araç parasına düğün isterler ve yine aynı düğünün ilerleyen saatlerinde angaranın bağları eşliğinde oynarlar. yani sıra kendilerine gelinceye kadar her şey kroluktur.

  (bkz: kendi evleninceye kadar her şeye kroluk demek)

  edit: imla / link
 • çok zevkli bir kıroluktur, yaptım oradan biliyorum.
 • geleneklerin ne kadar boktan olduğunu gözler önüne seren olaydır. gelenek dediğin senin dünü bugüne taşıma çabandır arkadaş, ancak nedendir bu çaba. dün dünde güzeldi işte bırak gitsin.
  eskiden insanlar düğünlerde sosyalleşirmiş, şimdi bir düğüne git herkesin elinde telefon sosyal medyada, gelinle damat bile. zaman diye bir olgu var anasını satayım, zamana rağmen eskiyi aynen yaşamaya çabalamak nedir.

  çok çok önceleri belki deden neneni alırken (öyle ifade edilirdi, kadın alınan birşey çünkü) belki bunu bir güç gösterisi olarak yapıyordu. davulun kendisi yada sesinin heybetini kendi gücünün bir gösterisi olarak görüyordu belki ancak şimdi buna gerek yok ki. yapmayın amk şunları ya.
 • davulunda, zurnasında, kornasında vs değilim de o konvoy sırasında öne geçmeye çalışmak için karşı şeride geçenlere, arabasıyla kaldırıma çıkanlara, trafiği zerre siklemeyip yan yana iki araç gidenlere ağır küfürler ediyorum.
 • en büyük korkularımdan biri ileride ailemin gelenek diye bana bunu yaptırmaya çalışması olacak düğün rezilliği ile beraber.