şükela:  tümü | bugün
  • yıl 2018 ve hala devam etmektedir.
  • iki gecedir bebeğimi uykusunda ağlatmakta olan işkence.
  • evet bizim marjinal salaklarımız da gelmişler.

marjinal salak nedir ve nasıl olunur ?

- noel falan kutlarlar gece saat yarım olduğu zaman bangır bangır bağırıp - ayy biz çok cool ve moderniz- kafalarında olurlar.
    - bunlar o kadar cool insanlardır ki çin'in kedi, köpek, maymun yıllarını bile kutlarlar.

buraya kadar her şey gayet normal ama madalyonun öbür yüzünde ne var ?

- bu cool öküzler kendi coğrafyasını eleştirerek cool point kasmaya çalışırlar.
    - kurban bayramında kurban kesersin - hayvanların da canı var ama - diye ağlarlar, halbuki hava atmak için nusr-et gibi restoranlarda sıra bekleyen koyunlar kendileridir.
    - yine aynı marjinal öküzler, kendi coğrafyasında ki inançlı insanlarla dalga geçtikleri yetmezmiş gibi - abii budizm, şamanizm, falan çok iyi yaaa - diye hava atarlar. orospu çocukları sırf prim kasmak için bile ineğe taparlar.

peki sonuç nedir ?

- sevgili merjinal orospu çocuğu burası türkiye'dir. çomarıyla, izmirlisiyle, mardinlisiyle, kürdüyle, lazıyla, türküyle falan anadoludur yani. sen batıyı taklit edeceğine, önce kendi coğrafyanda yaşamakta olan insanların kültürlerine saygı duymayı öğren. ramazan ayındayız lan ne bekliyorsun ? sokaklarda piyano mu çalınsın lan ? bizim adetimiz geleneğimiz gayet güzel bi şekilde devam ediyor. gayet hoşuma da gidiyor ve gayet de hoşuna giden insanların olduğuna eminim.

edit: ayrı yazılması gereken de'ler düzeltilmiştir. hayır merak ettiğim şey, bu konu da ki en önemli problem de'lerin ayrı yazılması değil mi ? =) birde küfür etmişler...
  • bir gerekli gereksiz her gün trafikteki korna terörü, bir asker uğurlama törenindeki gürültü kirliliği,bir gelin konvoyundaki ses kirliliği, bir cam açan kıronun son ses müziği, bir yılbaşı gecesi sabah 4’e kadar bitmeyen eğlence sesinden, bir her gece bağırarak konuşan saygısız üst komşudan daha çok gündeme gelen ses, insanlar
    bunlardan rahatsız olmuyor ama

ezan sesi ve bu var ya işte çıldırtıyor aynı insanları , neden anlamıyorum, hayır ben de 20 dakika kafa siken ritmsiz paracı davulculara karşıyım ama burada eleştirirken maksat kesinlikle bu değil.

asıl terör ne biliyor musunuz inançlının inançsızlara, inançsızların inançlılara yaptığı terör asıl kafa siken o işte onun ismi de:

(bkz: hoşgörüsüzlük terörü).
  • saat kurmaktan bihaber insanların hala savunmasıyla tam gaz devam eden terördür. ulan gürültü kirliliğinin tüm ülkeye saat farklı sebebi ile meksika dalgası gibi yayılmasına sebebiyet veren bir olay bu. ramazan ayı boyunca geceleri davul sesi + köpeğimin havlaması ile uyanarak kabusa dönen uykular çekmekten bıktım. böyle gelenek olmaz arkadaş; çoğu kişi sahurunu yapıp yatıyor o saate kadar. ufacık bebeler, yaşlı teyzeler, amcalar sayenizde uykusunda ölecek korkudan. şahsen ben bile kalp çarpıntısı ile uyanıyorum. sevmiyorum arkadaşım davulun sesini bir de her gece her gece sizi mi çekeceğiz.
  • belli bir melodiyle vursalar o da olumlu. ama pata küte dan dan dan vurduklarından, kulak s.kmekten öteye gitmiyor maalesef.
  • bu davulcular için pitbull beslemeye başlayacağım apaçiler gibi. davulcu sokağa girince tasmasını bırakıp uyumayı düşünüyorum.
  • nakkoim siktirip japonya'ya gidebilsem keşke. sıçtımın yerinde bıktım arap geleneklerinden. avrupa amerika da paklamaz. caucasian ırk görmek istemiyorum. ortamın, konuşulan dilin, alfabenin.. her şeyin yabancısı olayım. alışana kadar zaten geberip giderim.

tanım: ramazanın son günlerinde kapıyı çaldıklarında açmayarak mücadele edeceğim terör.
  • bunların bir de motosikletle gezen versiyonları var..düşman başına. gerçekten yine sırf gelenek diye devam ettirilen artık sayamadığım gereksiz şeylerden biri. git rastgele 10 eve sor, 8'i gereksiz der. en azından bu şekilde kafa s*kerek çalınmasına. yukarıda birinin de dedigi gibi bir melodisi olsa amenna. ya da eskiden mani söylerlermiş ya öyle olsa işte
  • değnekçiliktir.