şükela:  tümü | bugün
  • başlık karakter sınırına takılan, 'ramazan davulcusunu havalı tüfekle saf dışı bırakmak' hadisesi. yıllardır fantezimdir, geçen sene hayata geçirdim ve başarılı sonuç aldım. 2-3 sokak arkadan gelen 'dongidi dongidi dong donguru' seslerini duymamın akabinde gittim hatsan marka emektarı kılıfından çıkarıp, sapını 'kırmak' suretiyle kurup, 5.5mm'lik gamo saçmayı namluya verdikten sonra başladım er ryan filmindeki private daniel jackson edasıyla beklemeye. bir ara davulun sesi kesildi, herhalde benden önce biri zopaylan davrandı amucuğa diyemeden başladı yine.. tam hangi sokaktan çıkacağını kestirip son iki derin nefesimi almaya kalmadan çıktı meydana götün amı. hayır ritm duygusu da yok ibinede, olsa bir şans daha verir miydim diye düşünürüm bazen.. 'dongidi dong duru tu tu dong dung' derken tetiği ezmemle kabak gibi patlayan davul derisinin 'püüüftürü püfff' sesini duymamla içimin yağları eridi gitti. ibine de evirdi çevirdi bi baktı davuluna sonra siktir oldu gitti.

adet bozulmasın, bu da böyle bir anımdır.
  • alevilerin çoğunlukta yaşadığı bi yerde geçen sene ramazanı geçirdim. sabah mesaim olduğu için gece yiyip yatanlardanım. inanır mısınız en huzurlu ramazandı benim için. kimse kimseye karışmadı. oruç tutan tutmayana bişe demedi. davul sesiyle insanlar rahatsız edilmedi. ya insanları zorla uyandırmanın ne anlamı var. üstelik bu davulcularda bildiğiniz şehir eşkiyası zorla haraç kesiyorlar. gelenekse ilk gün son gün olsun eyvallah. ama 30 gün dan dan dan. yaşlısı var, hastası var, çocuklar var. bence bu garip uygulamaya son verilmeli. herkesin telefonu alarmı var.