• ankara gazi orduevinde habercisi (postası) olduğum dönemde, şeker isteyen misafirinin çayına sekeri elle attığım için bana "odunsun oğlum" diyerek bütün komutanlara anlatmıştı olayı :) o dönemler binbaşıydı. haberlerde görünce çok şaşırdım. 14 ay hizmet ettiğim komutanımın kahramanlığından gurur duydum. helal olsun komutanım.
  • kendisi benim ankara'da genelkurmay arge kışlasından bölük komutanım olur. tabi o zamanlar yüzbaşıydı. öncelikle kendisi kurmay değildir onu düzelteyim. hakkında pek iyi anılarım olduğu söylenemez, ama askerlik işte bir şekilde geçti gitti. hatıralar bir yana iyi bir asker olduğunu her zaman belli ediyordu. bunun yanında gerçekten yürekli adammış. artık bana da helal olsun demek düşer.
  • kendisi hakkinda oyle anilar var ki yazsam millet inanmaz..

allah senden razi olsun komutanim.
  • savaşmış toprağa düşmüş, geri dönmüş; gazi değil, aramızda yaşayan şehit.
  • 15 temmuz 2016 darbe girisimi sirasinda darbe haberini ogrendikten sonra arkadasi kurmay albay sait erturk ile konustuktan sonra oturdugu lojman kapisindan cikislarin yasak olmasina ragmen bir sekilde arkadasi sehit piyade kurmay albay sait erturk ile cikip kislaya gidip darbecileri durdurmaya calisirken 7 yerinden yaralanmis arkadasi sait erturk de sehit olmus kurmay albay.

son vurulmasindan sonra lojman disina cikmasina yardimci olan vali yardimcisini arayip "evlatlarımı önce allah'a sonra sana emanet ediyorum. ben oluyorum" demis yurekli komutan.

allah seni basimizdan eksik etmesin komutanim.

http://www.ulusalkanal.com.tr/m/?id=115092
  • geçtiğimiz günlerde 19. ameliyatını olmuş. allah şifa versin. kendisi 2020 yılından beri erzincan'da 3. ordu kurmay başkanı olarak görev yapıyor. her ameliyat için ankara'ya gelmek zorunda kalıyor. normalde böyle bir durumda ankara ya da istanbul gibi hastane imkânlarının yeterli olduğu yerlerde görev verilir ancak belli ki 15 temmuz gazisine bunu layık görmemişler. üstelik kendisi 2 yıllık kıta görevini tamamlamış durumda. yani normal olarak da bir karargâh görevine atanması gerekiyor.
  • erzincan'da 3. ordu kurmay başkanlığına atanmıştır. bahsedilen yer kıta değil karargahtır. 15 temmuz gazisi diye burasi layık görüldü gibi saçma düşüncelere kapılmayın. gayet prestijli bir görevdir ve önü açıktır.
  • 2017 askeri şurasında, msb asal genel müdürü olmuş.
  • tümgeneralliğe terfi etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap