şükela:  tümü | bugün
  • rüzgar sağnak tarafından beşiktaş scoutlarının izlediği belirtilen wonderkid.

(bkz: buralar hep entry dolacak)
  • 5 milyon euro karşılığında psv eindhoven'a transfer olan orta saha. newcastle united'a satılan georginio wijnaldum'un yerini doldurmak için doğru tercih.
  • geçtiğimiz sezon eredivisie'de çıkmış olduğu 30 maçta 5 gol atıp 4 de asist yapmış olan 23 yaşındaki hollandalı orta saha oyuncusu. psv eindhoven ile 4 yıllık sözleşme imzalamış.
  • psv eindhoven ile olan sözleşmesini 2020'ye kadar uzatmış hollandalı futbolcu.

4.5 milyon avro karşılığında championship takımlarından wolverhampton wanderers'a transfer olacağı iddiaları da çöp oldu böylece.
  • 6.65 milyon euro karşılığında epl'nin yeni takımlarından brighton and hove albion'a transfer olmuş. pröpper psv'deki ilk sezonunda oldukça iyi bir performans gösterdikten sonra geçen sezonu da fena geçirmemişti. psv'nin 2 sezon önce 4.5 milyon euro karşılığında aldığı adamı 2 milyon gibi komik bir rakam için bu kadar uygun fiyata satması bana garip geldi. bu adam psv'de sürekli olarak oynayan bir adamdı, üstelik geçen sezon da sözleşmesini uzatmışlardı. transfer dünyasının garipliklerinden bir başkası daha. kadron yetersiz olduğu için yakın zamanda git hırvatistan'ın kıytırık bir takımına elen, üzerine bir de en önemli oyuncularından birisini gönder.

düzeltme : pröpper'in transfer bedeli başta 6.5 milyon diye geçiyordu haberlerde daha sonrasında transfermarkt ve diğer siteler bedeli 13 milyon euro şeklinde düzeltti. bana göre yine uygun fiyata gitmiş, 13 milyon bu transfer piyasasında cüzzi bir rakam. ödenen bu bedel brighton için rekormuş.

https://www.theguardian.com/…vy-propper-club-record