şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dax'în saçı normale göre 3 kat daha hızlı uzattığı iddia edilen ürünü. aynı zamanda saç derisi için de faydalı olduğu iddia ediliyor. ne denli doğruolduğunu bilmesem de kokusunun çok güzel olduğunu biliyorum.
  • kısmen doğrudur.. 1 sene içersinde yaklaşık 30 cm. lik saçlara ulaşmamı sağlamıştır**
  • bir haftada 3 kere rengini değiştirdiğim ve haliyle yarrak gibi olan saçlarımı daha ilk kullanımda kendine getiren mucizevi üründür... ay lav yu dax.
  • saçı beslediği, canlandırdığı ve hatta uzattığı doğrudur ancak kendi şampuanıyla dahi saçtan çıkmama özelliği vardır diğer dax ürünlerinde olduğu gibi. 10 kere de 1 kere de yıkasanız o saç kuruduktan sonra ertesi gün mutlaka bir daha yıkanmak ister.
  • çok güzel kokan, saçlarımı yumuşatmayı başarmış krem. saçtan çıkarmanın en kolay yolu ise saçı su değdirmeden şampuanla köpürtmekten geçer. ilk susuz yıkamadan sonra normal şampuanlama yaparak saçtan arındırabilirsiniz.
  • hem bioblasın sarmaşık özlüsünü kullanıyorum, hem de aralarda bunu kullanıyorum. saçım normalden daha mı hızlı uzadı net bir fikrim yok açıkçası. beyazlarıma bakınca bana her şey aynıymış gibi geldi ya neyse.
    saçtan çıkarması hakikaten çok zor. bir rivayete göre deniyor ki saça şampuanı saç daha kuruyken sürdüğümüzde saçtan tahliyesi daha kolaymış. ıslakken sürülünce yağın çıkması daha zor oluyormuş. bir de yağlıyken sıcak su ile yıkamaya başlayınca yağ saça daha çok yapışıyor diyen var. o yüzden ılık suyla akıtmak lazımmış.
    aman ya valla her şeyden huylanıyorum artık. şampuan da saç derisine iyi gelen bir şey değil ki zaten.
    bu ampul vitamin işlerine mi girsem bilemedim.

ayrıca 30 tl'ye yakın fiyatıyla gayet pahalı bir ürün.
  • henüz yeni kullanmaya başladım ve şimdilik söyleyebileceğim ilk şey saçtan çıkmadığı. 2 günde 4 kere duş aldım, nerdeyse yarım kutu şampuan bitti ama bana mısın demedi. bildiğin yağlı, parıl parıl kafayla dolaşıyorum. bir de zaten hacimli olan saçlarıma ne hikmetse acayip hacim kazandırdı. tüm h.sonu tina turner'dan halliceydim.siz siz olun ilk denemeyi işe, okula, toplantıya, eğlenmeye vs. gitmeden önce yapmayın.
  • haftada iki kez kullanılması önerilmekle birlikte, düzensiz kullandığım halde bile saçımda gözle görülür bir fark yaratmış mucizevi ürün. diğer saç bakım ürünlerimle birlikte kullanıyorum, saçım kırıksız, sağlıklı ve gür bir biçimde uzuyor. (bkz: nazar değmesin)

bununla beraber ilk kullandığımda saçımdan arındırmakta gerçekten güçlük çektim, ancak saçı susuz şampuanla köpürttüğümde iki-üç yıkamada kolayca arındığını gördüm. kesinlikle tarafımdan tavsiye edilir.
  • bugün edindiğim saç uzatma bilmemnesi. yağ diyen var, maske diyen var, vazelin diyen var. yapısı vazelin gibi ama ele sürünce eriyip yağ gibi oluyor. 6 ayda 20 cm uzattığı söyleniyor. yarın kullanmaya başlayacağım 6 ay sonra editlerim.

5 gün sonrası editi: saçtan çıkmıyor. 2 gündür 4 keredir yıkıyorum hala çıkmadı yağlı yağlı oturuyorum. sanırım hiç çıkmayacak. inşallah bitlenmem.
  • çoğunluğun iyi eleştiriler yapmasıyla alıp kullandım.

sağda solda saçtan çıkması için saçın kuru olarak şampuanlanıp sonra yıkanması gerektiği yazıyor.
    aynen o şekilde yaptım 3 kere şampuanladım sonra. ve çıkması. sanki 1 haftadır saçımı yıkamıyormuşum gibi yağlı yağlı göründü.

tekrar yıkadım. bu kez kuruyken sabunladım şampuanladım. daha iyi durumda. yine de neyse ki çok görünmeyen yerlerde var. gerçekten arınmıyor. bir faydası olmuş mudur bu kadar yıkamaya bilmiyorum ama sabundan dolayı keçe gibi, çok yıkamadan dolayı elektriklenen saçlarımla mutsuzum.

saça yağ sürer gibi kullandım. anladığım kadarıyla talimatlara tamamen uymak gerekiyor. yani dip boyası yapar gibi tarakla ayırıp ayırıp sadece diplere uygulamak gerekiyor. ve çok bekletmemek.

bir dahakine öyle yapayım. saçımın da resmini çekiyorum. arınma sorununu çözebilirsem bi 3 ay şans verip bakıcam uzamasına. sevinçle editlerim umarım. normalde çok geç uzar saçım. uzayanlarda kırılıp kopan saçlarımdan belli olmaz.

edit: ne çok mesaj gelmiş. yıkamanın zorluğundan üşenip düzenli kullanmadım. o yüzden bi yorum yapamıyorum. saçlarım uzadı ama 50 tane şey denedim. hangisi etki etti bilemem. doğal yağlardan, sarımsaktan kaya tuzundan şaşmayın.