• kapalicarsi tarafinda bir firin.
    el yapimi elmali turtalari efsanedir. gunluk cikar ve ogle saatlerini bulmadan tukenir.
  • beyazıt tramvay durağında inip kolaylıkla bulabileceğiniz pastane.
    börekleri kıyır kıyır. elmalı turtası çok lezzetli. hamuru ince elma dolgusu bol bol. çalışanlar acaip güleryüzlü. gelene canım abim gidene güzel abim diyerek servis yapıyorlar.
  • tahinli çöreği efsane olan pastane.
  • beyazıt tramway durağından kapalıçarşı yönüne 50 metre mesafede küçük bir pastane.istanbul ' da oturuyorsanız elmalı turtalarını yemeden geçmeyin.sıcak sıcak bu kadar mı lezzetli olur.
  • şimdi ben burayı çok seviyorum.
    neredeyse iki haftada bir gidip böreğini, elmalı turtasını yemeden duramıyorum.
    tahinli çöreğinin bir eşi istanbul'da yok.

yalnız son iki aydır elmalı turtasının iç dolgusunun gramajı, tahinli çöreğin de tahin oranı azaldı.

eğer burayı okuyorlarsa yol yakınken eskiye dönün. efsane olacakken kestane olmayın.

adamların yoğunluğundan yüzlerine söyleyemiyorum bunları bari buradan yazayım.*
  • efsanedir, özellikle tahinli çöreği bi sabah bide saat 3 de yapıyorlar sıcak sıcak yemek isteyenlere tavsiyem bu saatlerde gidin.elmalı pastaları da mükemmeldir.
  • tahinli çöreklerinin yarısı açlık filan bırakmaz, yemek yeme ihtiyacı hissettirmez. dehşet bir şey. mutlaka deneyin.
  • coco kurabiyesi ve acıbademi enfes olan pastane. tahinli çörek de güzel,ama bu ikisi efsane.
  • muhteşem yer ve esnaf.

buraya gelirken hiç dikkat etmeden parasız gittim. kart geçmiyormuş. sorun değil dediler. kahvaltımı yaptım, gittim para çekip geri geldim. bu süre zarfında da rahatsız hissetmemem için çok kibar davrandılar.

yukarıdaki yazarın söylediği gibi gelene canım abim gidene güzel abim diyerek servis yapıyorlar.

lezzete sözüm yok, herkes övgüleri yağdırmış. tekrarlamaya lüzum da yok.
hesabın var mı? giriş yap