şükela:  tümü | bugün
 • stanley kubrick'in 1951 senesinde yapmış olduğu 16 dakikalık ilk kısa film çalışması.
 • stanley kubrick'in 18 ocak 1949 tarihinde look dergisi için çekmiş olduğu prizefighter isimli fotoğraf üzerine 1951 yılında çekmiş olduğu bir kısa filmdir. walter cartier isimli ortasiklet bir boksörün bir gününü anlatır.
 • kubrick'in '51'de çektiği iki kısa filmden ikincisi. ilki flying padre. day of the fight, 30 maçtır yenilmeyen, şampiyonluğa yürüyen bir boksörün daha önce hiç nakavt olmamış başka bir boksörle yapacağı maça odaklanan, tek günde geçen bir film. 16 dakika uzunluğunda. yanlış hatırlamıyorsam filmde diyaloglar çok az. hatta yoktu. film başından sonuna kadar anlatıcı üzerinden ilerler. dış ses, boksörün nereye gittiğini, neler düşündüğünü, neler yaşadığını, ailesiyle ilişkilerini, ailesini, boks maçını vs her şeyi anlatır. benim dikkatimi çeken tek tarafı boks teması. kubrick bu kısa filmden dört sene sonra çekeceği killer's kiss'in de merkezine bir boksörü (ama bu kez yükselen değil, düşen bir boksörü) yerleştirir. belli ki o zamanlarda boksa bir ilgisi var yönetmenin.
 • gene d. phillips'in kubrick kitabında anlatıldığına göre kubrick'in ilk kısa filmidir. oysa imdb, bu filmi flying padre'den sonra çekilmiş gösterir. hatta flying padre'nin trivia sayfasında kubrick'in ilk yönetmenliği olarak geçer.
 • kubrick'in aşağıdaki narrator repliğine sahip filmi:

  "this is the man who can not lose, who must not lose"
 • kubrick'in look dergisi için aynı yıl içerisinde -1951- çektiği iki kısa filmden biri. ilk filminin hangisi olduğuna dair bir bilgi karışıklığı da mevcut. stanley kubrick a life in pictures isimli belgeseli izlerken direkt asistanından öğrenmiş bulunuyoruz ki işbu film, yani day of the fight - başlığı unutmadınız herhalde di mi? - ilk eseridir.

  diğeri için (bkz: flying padre)
 • bu filmin tek ilginç yanı ilk sahnede iki erkeği yanyana yatarken görmemiz ve ancak birkaç saniye sonra anlatıcının onların ikiz kardeş olduğunu söylemesidir.
 • stanley kubrick'in sinema hayatına merhaba dediği ilk filmdir.* film, gelecek yıllarda yönetmenliğini yapacağı başyapıtlarının simgesi de sayılabilir. filmdeki karakter ilk dakikalarda kubrick'in gelecek penceresini aralar ve sokağa çıkarak kuşlara da merhaba der. 1951 yılında sabah kahvaltısı ile kubrick'in kariyerinin ilk öğünü başlar.