şükela:  tümü | bugün
  • 10 yıllık bir öğretmen olarak yaptığım tespit..

türkiye'deki eğitim kalitesizliğindeki en büyük sorun öğrenciye caydırıcı bir ceza sunamamaktır..

sınıfta kalma kalktı;
    notla korkutamıyorsun.
    disiplin cezaları zorlaştı;
    öğrenci okulda seri cinayet işlemedikçe okuldan atamıyorsun.
    öğretmen öğrenciye kaşını çatsa veli meb'e şikayet ediyor, uyarı alıyor.
    vs...

yani linç etmeden önce bi eski yılları düşünün.. eski türkiye'yi..

haylazlar dayakla adam oluyor
    tembeller dayakla ders yapmaya başlıyor vs..

hadi hepsini geçtim askerliği düşünün yahu..
    dayağın kralı var..
    ama bakın ip gibiler.
    disiplin desen disiplin.

öyle hiç hümanistlik, tatlı su solculuğu vs taslamayın.
    biz avrupa'da değiliz
    avrupalı da değiliz..
    biz türkçe konuşan araplarız..
    araplar da dayak yemedikçe vır vır öterler..

tv bozulunca bile tv'ye düzelmesi için şaplak atıyoruz ve düzeliyor yahu..

iddia ediyorum; okullarda 'dayak' legal hale geldiği zaman ancak eğitim sistemimiz gelişir.
  • ben büyük resmi görüp öğretmen kalitesini de yükseltmeyi öneriyorum. "gel de ağzını burnunu kırayım amcık kompostosu seni!" diyerek destek çıktığım önerme.

muhtemelen dayak cennetten çıkma mottosuyla yetiştirilmiş bir din hocası zırvası.

not: her mahalleye bir imam hatip
  • öğrencilerini göt korkusundan dövemeyen öğretmen beyanı.
  • avrupa'da hic dayak yok. ogrenci kalitesi gayet iyi durumda. ama ogretmen kalitesi dustukce ogrenci kalitesinin dustugu fikrine katilabilirim.
  • öğretmen kalitesi diyenin ağzına ıslak odunla vurasım geliyor.
    len mal ne kadar kaliteli ki usta kaliteli olsun. tipik tembel, gerizekalı genlere sahibiz. bu kalitedeki öğrenciden de içsel motivasyon beklemek yanlış..
  • bunu iddia edene göre dayak normaldir.

hmm, o zaman, şöyle diyorum, çocuğum olacak ve bunu iddia eden çocuğumun öğretmeni olacak, bunun ağzını yüzünü dağıtmazsam en büyük oraspı çocuğuyum.

bu anası belirsiz öğretmen bozuntularına göre, kalite dayakla orantılı ise, o zaman ilk önce bu tür anası belirsiz öğretmenlerden başalayalım derim. ilk önce öğretmenin kalitesini dayakla yükseltelim ki, eğitim seviyesi artsın!
  • eskiden 10 tane nobel adayı çıkıyordu dayak sayesinde, şimdi çıkmıyor. eskiden uzaya çıkıyorduk dayak sayesinde, şimdi çıkamıyoruz :(
  • amerika üniversitelerinde milletin ağzını burnunu kırıyorlarmış. sopayı kafasına bir indirdilermi öğrencinin beynini göçertiyorlarmış. (bkz: beyin göçü)*ondan böyle başarılıymışlar hep.
    (bkz: dofyaların güncelleftirilmesi tamamlandı vurma abi)
  • sınıfta kalma kalktı;
    notla korkutamıyorsun.
    disiplin cezaları zorlaştı;
    öğrenci okulda seri cinayet işlemedikçe okuldan atamıyorsun.
    öğretmen öğrenciye kaşını çatsa veli meb'e şikayet ediyor, uyarı alıyor.

ne güzel sıralanmış değil mi, ki dahası da var. ama bunların içinden sadece dayağı çekip çıkarmak sizin zamanında yediğiniz dayaklardan kaynaklanıyor olabilir. dayak bir terbiye aracı değildir, okullar da askeriye.