şükela:  tümü | bugün
  • gaziantep'te öğrencilerinin önünde dayak yiyen türkçe öğretmeninin bu durumu gururuna yediremeyip intihar etmesi durumu. şimdi bir öğretmenin üstelik kadın bir öğretmeni insanların içinde döverek intiharına sebep olan şerefsizin cezası ne olacak, hep beraber göreceğiz.

--- spoiler ---

milli eğitim bakanlığı (meb), gaziantep'te 6 katlı apartmanın terasından atlayarak, yaşamına son veren türkçe öğretmeni saadet harmancı'ya (25) okulda mobbing uygulandığı iddiaları ile ilgili soruşturma başlattı. anne gönül harmancı (42) kızının intiharından 10 dakika önce kendisini arayıp, helallik istediğini belirterek, "bana, öğretmenlik hayatımı bitirdiler, öğrencilerin önünde bana yumruk attılar' dedi. kendisine bağırdım, 'yapma' dedim ama dinletemedim" dedi.

--- spoiler ---

https://www.sozcu.com.tr/…e-yumruk-attilar-5451612/
  • merkepin eline mühür verirsen böyle olur. tc'nin her yerine merkeplerin eline mühür verdiler.
  • iç yakan bir haber daha. ailesine haber verdikten en az 2 saat sonra intihar etmiş, nişanlısının da hap aldığından haberi olmuş. neden ulaşamamışlar, yetişememişler anlamadım.
  • öğretmenlere önlük yaptık diye ortalarda dolanan ve bunu yenilik olarak anlatan özel okul sahibi milli eğitim bakanının umrunda olmayacak olay. her giden canın vebali üzerinizde.

(bkz: ziya selçuk)
    (bkz: akp)
  • üstüne gidilmesi gereken olay. birçok meslek grubunda var bu durum. yumruk son damla olmuş belli ki. belki de o ana kadar uygulanan mobbingin farkında bile değildi. o kadar olağanlaştı ki mobbinge uğrayan insanların çoğu bunun farkında olmuyor. olan da işini kaybetme korkusuyla sesini çıkaramıyor.
  • bir an önce kendini bu ülkeden kurtaran çok şanslıdır. bu ülkede en kutsal mesleğe bile saygı yok.
  • bu memlekette böyle arkadaş. zerre kadar hak etmediği konumlara amca-dayı torpiliyle gelen çapsızlar hiyerarşik olarak altında olanları ezerek ego tatmini yapmaya çalışıyor. ezme yöntemi de yumruk. hay ben senin şerefine tüküreyim, şerefsizin evladı...
  • allah belasını versin böyle işin ya sabahtan beridir hiç düzgün bir haber okuyamadık.gencecik insanın ölümüne sebep olanlar inşallah yaşattığı acıyı yaşarlar.ailesine allah sabır versin.
  • kafayı öğretmen maaşı ve tatiliyle bozmuş olanlar gelsin konuşsun dinleyelim.

gencecik bir kişinin yaşamına son vermesi. ailesine sabır diliyorum.
  • sevgili ekşi sözlük yazarlarının bu konuda diyeceği fazla bir şey olmamalı. zira her gün burada gereksiz aşağılamalar yaparak en az mobbing kadar zarar veriyorsunuz öğretmenlere.