şükela:  tümü | bugün
  • https://instagram.com/p/beimccplrqw/

şurada vuku bulan olay. en çok da videonun sonundaki tekmeyi sevdim.
  • karşımızdaki adamlar terörist, fırsatını bulsalar kendilerinin daha beterini yapacaklarını çok iyi biliyoruz fakat ele geçirilmiş, tehlikesi kalmamış bir teröristi dövmek mehmetçiğimize yakışmaz.
    bir yandan da arkadaşları şehit olurken, her gün canını riske atarken askerimizin sakin kalmasının zor olduğunu anlayabiliyorum. bu pisliklere yapılması gereken yargıya teslim etmektir.
  • türk askerine yakışmayan harekettir. aman diyene vurulmaz.

ekleme: gelen mesaj bu "onun aman demesi içten mi sence. kenarda bir keleş bulsa aaa bunlar bana aman gösterdi mi der yoksa gözü dönmüş gibi sıkar mı?
    aman diyene vurulmazmış. ananı babanı öldürsünler bak bakalım böyle serin kalabilecek misin? koca götünden sallaman kolay"

cok fazla mesaj aliyorum buna benzer. ayni seyleri lutfen yazip durmayin. asagidaki sekilde cevapladim.

"icten aman demese de,
    annemi babami oldurmus olsa da,
    kenarda bir keles bulup onlara siksa da,
    kocaman bir gotum olmasa da,

o serefli uniforma uzerinde oldugu surece, aman diyene vurulmaz.

ek: diyarbakir silvan taktik jandama komando taburunda askerligimi yaptim."
  • pembe götlü sevgi pıtırcıkları gelmeden yazayım, adamı böyle sikerler işte. abi abi diye yerlerde kıvrandırırlar.

bu geçmişini siktimin teröristine üzülen, bunun üzerinden dram yaratacak olanlarda siktirsin gitsin. asıl dram; tek derdi vatanının sınırlarını korumak olan gencecik çocukları, biji biji sesleri ile katledenlerin yaptığıdır. asıl dram; bu şehit çocuklarının arkasından göz yaşı döken anneleridir, ufacık yaşta yetim kalan çocuklarıdır.

edit: çok geç kalmadan gelmiş başkasının toprağında gözü olan vatan hainleri. tabi lan manyak, uluslararası antlaşmalar var, işkence falan çok kötü şeyler bunlar...

bu asker vatan toprağını koruyor olabilir, en yakın arkadaşı belki bir teröristin kurşunuyla yanında can vermiş olabilir, gencecik yaşında annesinin - sevdiceğinin - çocuğunun yanında olması gerekirken bazı orospu evlatları yüzünden dağlarda geziniyor olabilir... tüm bunlar, bu asker kardeşimizin yakaladığı bir haine iki üç tane tekme atmasına sebep olmamalı. zira starbucks'ta kahvesini yudumlayan pembe götlü bu görüntülerden rahatsız oluyor. bence de uluslararası antlaşmalar...
  • biri şunlara savaş hali dahil işkencenin hem türkiye'nin taraf olduğu milletlerarası sözleşmelerde yasak hem de iç hukukta suç olduğunu öğretsin. sizi orada idare eden komutan türkiye'yi dünyaya rezil etmektedir. bu haddini bilmezliğe hiç kimsenin hakkı yok. siz kimsiniz lan, kendinizi ne sanıyorsunuz? siz devlete meydan mı okuyorsunuz?
  • yakalanmadan hemen önce, görüntünün bir kaç dakika öncesine muhtemelen elinde silah o videodaki askerleri öldürmeye çalışan teröristtir.

yakalandıktan sonra dayak yerken "abi abi" diye zırlaması o yüzden olayın sadece ufak bir kesiti, taraflı bir kesitidir.

açıkçası ben de o askerlerin yerinde olsam beni birkaç dakika önce öldürmeye çalışan adam karşı soğuk kanlı davranamazdım.

ama gene de, görüntüler mehmetçiğin aleyhinde kullanılacak görüntülerdir. dayak atmalarına açıkçası empati gösteriyorum ama keşke o görüntüler hiç çekilmeseydi veya yayımlanmasaydı. muhtemelen yarın xezgin tanruqulu falan mecliste ağlamaya başlar.
  • orada o dayağı atan mehmetçiğin ruh halini ufak da olsa empatiyle anlayabiliyorum. savaş psikolojisi, arkadaşlarının şehit düşmesi, her gün kelle koltukta yabancı diyarlarda operasyonlar... yine de yapılanı doğru bulmuyorum. olması gereken o.....pu çocuğu da olsa orada savunmasız halde kalan birini linç etmek değil, işi yargıya bırakmak. ömür boyu hapis yatmasını sağlamak. güçlüyken güçsüz haklıyken haksız olmayalım. velevki yaptınız bari kameraya alıp yaymayın ki ileride propaganda aracı olarak aleyhe kullanılmasın.
  • terörist olduğuna dair bir bulgunun olmadığı videoda terörist olduğu iddia edilen adamın gördüğü işkence karşısında verdiği tepkidir. ayrıca video eski mi yeni mi diye sorgulamadan atlayan beyinsiz gerizekalıları da ortaya çıkarmış görüntüdür. olaya dönelim.

1.si video eski. afrin savaşı ile ilgisi yok.
    2.si dayak yiyen kişinin terörist olduğuna dair bir kanıt yok.
    3.sü işkence şerefsizliktir.

ayrıca bu da başka bir olay bakın. insanlığınızdan utanırsınız belki. terörist diye işkence yapılmıştı bu köylülere de. daha sonra suçsuz oldukları anlaşılıp serbest bırakıldı.

https://www.evrensel.net/…oyluler-serbest-birakildi

edit: ayrıca herhangi bir insana yapılan işkenceden zevk duyan adam da hasta ruhlu bir sapıktır. yine de umarım aynı şeyleri siz yaşamazsınız. sizin ihtiyacınız olan şey ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatıp tedavi görmek.

edit2: ayrıca sanki bu işkence gören şahıs terörist olsa gördüğü işkence meşruymuş gibi bir anlam çıkabilecek şekilde girmişim gibi geldi entryi. eksik ifade etmiş olabilirim kendimi. şahıs terörist de olsa hangi koşullarda olursa olsun işkence yapmak her türlü şerefsizliktir, insanlık dışıdır, suçtur.
  • özellikle cephe hattındaki askerlerin ellerinden akıllı telefonlarının alınması gerekliliğini tekrar göz önüne seren gelişme.