• türk askerine yakışmayan harekettir. aman diyene vurulmaz.

ekleme: gelen mesaj bu "onun aman demesi içten mi sence. kenarda bir keleş bulsa aaa bunlar bana aman gösterdi mi der yoksa gözü dönmüş gibi sıkar mı?
    aman diyene vurulmazmış. ananı babanı öldürsünler bak bakalım böyle serin kalabilecek misin? koca götünden sallaman kolay"

cok fazla mesaj aliyorum buna benzer. ayni seyleri lutfen yazip durmayin. asagidaki sekilde cevapladim.

"icten aman demese de,
    annemi babami oldurmus olsa da,
    kenarda bir keles bulup onlara siksa da,
    kocaman bir gotum olmasa da,

o serefli uniforma uzerinde oldugu surece, aman diyene vurulmaz.

ek: diyarbakir silvan taktik jandama komando taburunda askerligimi yaptim."
  • karşımızdaki adamlar terörist, fırsatını bulsalar kendilerinin daha beterini yapacaklarını çok iyi biliyoruz fakat ele geçirilmiş, tehlikesi kalmamış bir teröristi dövmek mehmetçiğimize yakışmaz.
    bir yandan da arkadaşları şehit olurken, her gün canını riske atarken askerimizin sakin kalmasının zor olduğunu anlayabiliyorum. bu pisliklere yapılması gereken yargıya teslim etmektir.
  • suna laf eden, bizim askerlere daha beteri yapilinca, sesini cikarmayacak, ortamlarda kisasa kisas deniyor buna cünkü.

sen eskiya degilsin. düzenli bir ordun, emir komuta zincirin var. ordaki teröristlerden bizi ayiran en önemli özellik bu.

savastaysan ve bu adamin ölmesi gerekiyorsa, ceker kafasina bi tane sikarsin olur biter. ölecekse de ölmüs olur. ölmeyecekse de esir gibi esir düser.

burdaki üc bes gerizekali bi yandan bedelli basligi favlarken, diger yandan da kendini tatmin etsin diye böyle görüntülerin övülmesi, güclü ve hakli olanin yapacagi bir davranis degil.
  • nasıl izleyip mutlu olabiliyorsunuz anlayamadığım video.
    ben de isterim mehmetciğimize zeval gelmesin, askerimiz sağsalim evine dönsün. (ki askerimizin evinden bu kadar uzak olmasını politik hatalar olduğunu düşünüyorum)
    ama yok abi ben böyle videoları açıp 15. saniyeye kadar izleyemiyorum. yorumlardaki helal aslanına, bravo, az daha vur yazılarına anlam veremiyorum. devlet ile teroristi ayıran şey hukuktur zaten. humanistlik yapmaya gelmedim, mehmetçiğe namlu doğrultan kişinin ölmesine üzülmem ancak yalvaran, ağlayan insana eziyet çektirmek hep acımasızca gelmiştir bana ancak farkediyorum ki gerçekten çok vahşi insanlar var.
    allah mehmetciğimize, millettimize zeval vermesin.
  • o yerde yatan terörist mi ülkeye daha zararlı yoksa onun üzerinde çift ayak dalma fantazisi yapan asker mi ben karar veremiyorum.

o yerde yatan mahluk ülkeye varsa yoksa 1 teröristlik zarar verebilir.

oysa etkisiz hale gelmiş teröristin üzerinde tepinen ve videoya çekip yayınlayanlar;

-hem uluslararası kamuoyunda işte türkiye devleti böyle, pkk'nın halkın özsavunmasını yapması bu durumda meşrudur algısı yaratıyor,
    -hem iç kamuoyunda ellerinden gelse hepimizi çiğnerler propagandasına mahal verip, pkk'ya sempatiyi ve katılımı arttırıyor,
    -hem teröristleri teslim olmaya korkutup ölümüne çatışmaya, son anda kendisini patlatarak intahar etmeye iterek mehmetçik kaybını arttırıyor.

akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun.
    bizden ikisinin de akıllısı zor çıkıyor.
  • yakalanmadan hemen önce, görüntünün bir kaç dakika öncesine muhtemelen elinde silah o videodaki askerleri öldürmeye çalışan teröristtir.

yakalandıktan sonra dayak yerken "abi abi" diye zırlaması o yüzden olayın sadece ufak bir kesiti, taraflı bir kesitidir.

açıkçası ben de o askerlerin yerinde olsam beni birkaç dakika önce öldürmeye çalışan adam karşı soğuk kanlı davranamazdım.

ama gene de, görüntüler mehmetçiğin aleyhinde kullanılacak görüntülerdir. dayak atmalarına açıkçası empati gösteriyorum ama keşke o görüntüler hiç çekilmeseydi veya yayımlanmasaydı. muhtemelen yarın xezgin tanruqulu falan mecliste ağlamaya başlar.
  • türkiye'de neden işkencenin önlenmediğini gösteren bir video.
    bunları zevkle izleyen sapıklar oldukça elbette bu devran böyle sürer.
    bunları zevkle izliyorsan yarın aynısı sana yapılınca ses etmeyeceksin ki kolluk güçlerinin zamanında çok masuma aynı şeyleri yaptığı ortadayken.
  • cidden anlamıyorum ya.. türk askeri dediğimiz adamın sahip olduğu milliyetçilik duygusunun aynısı o çocukta da başka bir grup için var. 2'si de kendi bakış açısıyla vatan savunuyor. 2 ekip de olayın piyonları. o petroldür enerjidir devlettir hesaplarını yapan kişiler değil bunlar. ön safta bilinçsizce kendilerine söyleneni yapanlar. birbirlerine eziyet ediyorlar fırsat bulunca işte. sorsan 2 taraf da birey olarak birbirini tanımıyor bile. ama eziyet edebiliyor zevk alarak.

şimdi hadi hep beraber askeri pohpohlayalım ne güzel vatan savunuyorlar diye. verdiğim vergilerle birine eziyet edenleri finanse ediyorum dolaylı olarak.
  • izledikten sonra "hak etmiş köpek" diyenlerin "mehmetçiğimize yakışmadı" diyenlerden çok daha fazla fav aldığı görüntüler.

toplumunuzun olaylara bakışını ve içinde bulunduğu duygu durumunu göstermesi açısından önemli.
  • terörist ve asker arasındaki kocaman farkı silikleştiren, önemsizleştiren görüntülerde vuku bulan olay.

asker; askerlik onuruyla, görev bilinciyle hareket eder. uymak zorunda olduğu yasalar ve uluslararası antlaşmalar vardır.

bir insanın üzerine giydiği üniformanın rengi; onu otomatikman haklı yapmaz, her eylemini daha en başından meşru kılmaz. önemli olan üniformanın rengi değil, o üniformanın içindeyken nasıl davrandığınızdır. üniforma size haklılık-itibar-saygı sağlamaz; tersine, üniformayı giyen, yaptığı davranışlarla o üniformaya itibar ve haklılık kazandırır.
hesabın var mı? giriş yap