şükela:  tümü | bugün
  • dayılanmak kelimesinin dolaylı tümleç almayan, sek versiyonu. sek olduğundan daha serttir, daha çarpıcıdır. şahsen "abi biraz sessiz olabilir miyiz? telefondakini duyamıyorum da." ricasına "iki günde alemin dayısı mı oldunuz lan?" cevabının verildiğini bile gördüm, o derece.
  • bir erkek için, kardeşin çocuk yapma durumu.
  • başına gelene kadar "bütün bebekler aynı şirinlik ve harikuladelikte" diye düşünürken... minik yiğeni ilk görüşte değişen bir fikir ve histir kesinlikle... bu milattan sonra "dünyanın en şirin ve harika bebeği ahada budur, bundan başka yok, olamaz!!" hissi çaktırmadan yüreğinizin en derin yerinden çıkarak atar kendini ortaya olur olmadık zamanlarda ve yerlerde ki varsın oyle olsundur... çookk ama çook güzel bir duygu... hele bir de kerata dili açılınca "seni ben dayı yaptım, en çok beni seviyorsun sen değil mi dayı" diyorsa dadından yinmes bişidir bu yaw...
  • sıfatın köprüyü geçtikten sonra değişmemesi için bilinen tüm kutsal değerlere yalvarmaktır.*
  • bir erkek icin, kiz kardesin cocuk yapma durumu.
  • iyi hoş bişeydir. ama alışana kadar sıkıntı yaratır insanda. özellikle de kız kardeş daha küçükse. zavallı evlenmiş, enişte diye bi kavram getirmiş(zamanında haberimiz olsa furduydum da), abisini dayı yapmış hem de abisi hiç kıpırdamadan. doğarken zengin ya da fakir olmak gibi, irade dışı.
  • şu an kalbimin güp güp atmasına neden olan şeydir. nasıl beklerim ln ben sekiz ay???
    bugun keyfim yerinde herkese benden on şükela. ter bastı be!
  • altı yaşında ablasının bebeğini kucağına alan biri olarak pek sevdiğim durum. evet altı yaşından beri..*
  • minicik bebegi gordugunuzde simdi ben bunun dayisi mi oluyorum diye dusunup heyecanlanma durumu.. birde ustune kiz cocuklar dayiyi cok severmis denilince.... haydi bakalim...
  • dün gece itibariyle sahip olduğum yeni statü durumu,insanı mutluluğa iten yeni kavram