şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: dst). turkce'de yaz saati uygulamasi, ki$ saati uygulamasi gibilerinden isim bulan, gun i$igindan azami tat almayi hedef alan hadise.
  • puerto rico, virjin adaları, hawaii ve amerikan samoasında bu uygulama benimsenmemiştir.
  • 9 mart 2014 itibariyle abd'de saatler bir saat ileri alinarak uygulanmaya baslanmistir. ve fakat bu sefer cok sert vurmustur. saat 9:19 oldu hala uyanamadim
  • 06.15 treni için kaçta kalktığımı bile hatırlamadığım güne hazırlanmak adına tren istasyonundaki starbucks'tan küçük bardak americano ile günü açtım.indiğim yerde large pike roast ile güne devam ediyorum.allah sonumu tansiyonumu küçükte daim etsin.etsin resmen ağzıma sıctı.
  • developer'larin korkulu ruyasi.

(bkz: utc)
    (bkz: local time)
  • developer'larin korkulu ruyasi olmasinin ozunde yatan sebep de su;

diyelim x mart 20xx gecesinde saat 03:00am iken saatler 04:00 am olacak;

bu durumda saat 03:30 am diye bir zaman yoktur, o halde saat 03:30am'e konmus bir is, process, (bkz: crontab) islenmeyecektir ve bu senaryoya gore olan tum tarihlerin islenemez olmasi cok cok onceden ongorulmelidir. eger zamana bagimli bir is yapiliyorsa elbet, bunlar buyuk dert yaratir.

diyelim x ekim 20xx gecesinde saat 03:00am iken saat 02:00am olacak;

bu durumda da saat de iki defa 02:30 am'i vuracak, yani 2 ile 3 arasindaki tum tarihler cift dikis gidecek. o halde bu zaman araligina konmus olan process'ler de cifter cifter islenecek, bunun da onlenmesi gerekir.
  • bitisinin 4. gununde uygulandigi sure boyunca gunumun bereketini siktigini anladigim sikindirik uygulama. uygulandigi sure boyunca karanlikta uyanip yari uyur bir sekilde camsiz ofise giren benligimi gun boyunca uyumaya surukleyen bu minakodumun uygulamasina, "azicik gunes gorup de ofise girsem" seklinde karsi konulmaya calisildiginda gunun yarisi disarida gecirilerek gunun bereketi tamamen kacmaktadir. tesla reyis icin edison yavsagi neyse benim icin de dst budur.