şükela:  tümü | bugün
 • bonobonun 30ekim2006 çıkışlı albumu. electronica, ambient, downbeatekseninde farklı bir tat, jazzy, groovy havalar. bu sefer alışık olmadığımız şekilde davul ritimleri bulunmakta. çok sesliliğin güzel örneklerinden. ayrıca what else is there ile kendini belli eden, aksanlı ingilizce ekolunden bir çok şarkı bulunmakta ve bayan vokalin sesi çok etkileyici. ileride " ya 2000lerde müzik neydi?" denirse heralde bu album kendine orada yer bulacaktır.

  -nasıl derler ... spicy!
 • resmen internette lyriclerini bulamadığım ilk şarkı olarak tarihime geçmiştir. (bkz: dark exile tarihine giriş)
  bajka hanfendinin değişik aksanından kaynaklı da anlayamayıp yazamadığım bu lyriclerin bir kısmını silverie nickli birinin last.fm profiline yazması sonuçu ben de buraya copy paste edebiliyorum. hadi bakalım:

  move away from your western guns
  travel towards eastern suns
  far above all earthly goals
  a pledge for creation's soul
 • ingiliz prodüktör ve dj bir insan olan bonobonun üçüncü albüm çalışması.
  between the lines, ketto, walk in the sky sayamadıklarım ile bir opus magnum daha.
  bu albümde sesi geçen bir başka kişi ise beyfendi finktir.
 • dün akşam lp'sini sipariş ettiğim inanılmaz bonobo albümü. türkiye'de ara tara pek çok plağı bulmanın neredeyse imkansız olması gibi bu plağı da bulamadım. almanya'dan buldum ve neredeyse plağın yarısı kadar da kargo ücreti ödedim, üstüne bir de 1 haftayı geçecek gelmesi. ama değdi kardeşim, bu albüme değdi, yani değecek. pikap almamın en büyük nedenlerinden bir tanesidir bu albüm.
  edit: plak (daha doğrusu plaklar, zira 2 lp'den oluşuyor bu albüm) elime ulaşmış durumda ve böylesine güzel bir albümü bu sesle dinleyebilmenin hazzı inanılmaz.
 • intro'sunun vahşi batı'ya bilet kestiği album.
 • live at koko konserinin açılış şarkısı olup, ayakları yerden kesen bir performansa sahip şarkıdır.