şükela:  tümü | bugün
  • köpek kovucu alet. amerikan malıymış.

sağır olmayan köpeklere karşı etkili olduğu söyleniyor.

özellikleri ve kullanıcı yorumlarına aşağıdaki linkten bakılabilir:

http://www.hepsiburada.com/…z08&categoryid=22011128

2 sene sonra gelen edit: bisiklet turlarımda koşturan köpeklerden korunmak için aldım ve test ettim. genel itibariyle işe yarıyor diyebilirim. boyutu da internette görünenden daha küçük. cebinize çok rahat sığıyor.
  • iki sene önce kız arkadaşım 60 tl ye alınan ve tarafıma hediye edilen, insanın köpek korkusunu azaltabilen alet.

şu ana kadar üzerinde kullandığım her köpekte sonuç vermedi. havlayan köpekler üzerinde susturucu etki yaparken 3-5 metre uzaklıkta kendi halinde takılan köpeklerde irkilme, kulağı kaldırma ya da hiç sallamama gibi tepkiler görülebilmekte.

hayvanlara işkence etmemek için sadece ihtiyaç olduğu durumlarda kullanılması tavsiye edilir. zaten çoğu zaman aleti yanınızda taşımanız bile size güven verdiği için kullanma gereksinimi duymuyorsunuz.
  • geçmişte köpek çetesinden kaçarken bisiklet kazası geçirmiş biri olarak icat edenden allah razı olsun dediğim, outdoor aktivitelerinde oldukça faideli bir alet.
  • aman diyeyim "doğrulttum, kaçırıyorum köpeği" diye düşünüp mal mal beklemeyin. gödünüzden bir lokma alır vallahi. şöyle anlatayım;

golden: ayyyy ne iğrenç ses, içim gıcıklandı ay ay kaç kız kaç
    sokak köpeği: ananıskim o nası ses, korktum piç
    eğitimli köpek: o neyin sesi?
    saldırgan köpek: hala konuşuyo hala

öyle pitbul'a doğru tutunca ta ötedeki hayvan "aaaa o ne bakiim bakiiim?" diye yanınıza gelebiliyor gayet rahat. bizzat deneme imkanınız yoksa youtube videoları kurcalayınız lakin bu aleti doğrultunca köpek kaçar şeklinde bir inancınız olmasın.

kaçmıyor. demedi demeyin