• (bkz: dübür)
  • (bkz: distributed bragg reflector)

ne işimize yarar bu birader de derseniz, katmanlı ayna yapabilirsiniz bununla. haa tek derdimiz bu mu derseniz, eyvallah.
  • hani anasının amında derler ya işte öyle uzak bir ülkeydi benim için. ana rahmine ne kadar dönmek istiyorsak oraya da o kadar gitmek istiyorduk.

(bkz: ben diye başlayıp biz diye bitiren)
  • dogan grubu dergilerinin tumunun merkez kararlarinin, yaysat ve dogan ofsetin yer aldigi binalar kompleksi.
  • dogan - burda - rizzoli kelimelerinin kisaltmasindan olusan bir dergi yayincilik ve pazarlama sirketi.
  • hadimkoy'de muhendislik acisindan fecaat olarak nitelendirilebilecek, havalandirma sistemi yanlis baglandigi icin surekli bok kokan binada konuslanan, dogan medya grubu'na bagli kurum. asil faaliyet alani dergi basim ve yayinidir ve bu alanda her seyi yuzune gozune bulastiran ekipleri bunyesinde barindirir. dbr'den disariya bakildiginda her sey toz pembe gorunur, hayat baya bir geriden takip edilir. yaratilan gundemler aslinda coktan out'dur. bu da halk arasinda dbr binasi denilen mimari garibete tikistirilmis olmanin bir sonucudur. turkiye'de dergiciligin sabah 9 aksam 6'ya donusturulmesinin hesabi da dbr'den sorulmalidir.
  • dergi niyetine okunan pek çok matbuatın yapılıp edildiği yer. takım elbiseli bankacılara bakarak, karşılarına geçip (genelde) lay lay lom çalışan dergicilerin yuvası. istanbul life namlı bir derginin istanbuldan ziyade edirne'ye yakın bir yerde hazırlanmasının anlamsızlığını düşündüren kutsal kase...
  • bankacıların ittirmesiyle yerinden edilen, zannımca pek yakında taşınma faaliyetine girişecek olan dergi grubu
  • ne zaman servisten insem overlook oteline geldim intibasını bırakan bina.
  • açılımı "doğan burda rizzoli" olan türk basın yayın şirketi.doğan medya grubunun memleketim insanı gavur dergileri de türkçe olarak okusun diye anlaştığı 2 yabancı şirket ismininde bulundugu müesesenin kısaltılmış adı.ayrıca bir tiyatro grubuda vardır.
hesabın var mı? giriş yap